Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyApple Watch se začnou prodávat v dalších státech. Česko mezi nimi není

Apple Watch se začnou prodávat v dalších státech. Česko mezi nimi není

25. září se Apple Watch začnou prodávat v dalších zemích, Češi a Slováci ale mají zatím stále smůlu. Hodinky si zájemci budou moci zakoupit prostřednictvím online obchodu, v Apple Storech a u autorizovaných prodejců.

Od tohoto pátku se prodej Apple Watch rozšíří do dalších třech evropských zemí – konkrétně se jedná o Rakousko, Dánsko a Irsko. Nad dostupností v České republice a na sousedním Slovensku zatím stále visí otazník. Sice se povídá, že bychom se mohli dočkat ještě do konce roku, ale dokud vše nepotvrdí samotný Apple, berte to raději jen jako spekulaci.

Chytré hodinky od Applu umí bezdrátově komunikovat s iPhonem a do jisté míry suplovat jeho funkce. Je jimi možné ovládat hudební přehrávač či na nich nechat zobrazovat upozornění kalendáře, nové zprávy, a dokonce například i navigaci. Stejně jako nejrůznější fitness náramky hlídají Watch také zdravotní stav uživatele – mohou počítat kroky, spálené kalorie apod.

Na německém trhu začíná cena základního modelu Sport na 399 eurech (10 800 Kč,) zájemci o luxusní verzi „Edition“ v oranžovo-červeném provedení si pak musí připravit 18 000 eur (přes 487 tisíc Kč).

watch

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře