Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyEmmy 2015: Cenu za nejlepší seriál roku má Hra o trůny

Emmy 2015: Cenu za nejlepší seriál roku má Hra o trůny

V Los Angeles byly v neděli večer uděleny televizní ceny Emmy. Hlavní cenu pro nejlepší dramatický seriál roku získala fantasy Hra o trůny. Seriál byl oceněn také v řadě dalších kategorií a splnil roli favorita slavnostního udílení nejprestižnějších televizních cen světa. Nejlepším komediálním seriálem byla vyhlášena Viceprezident(ka).

Seriál Hra o trůny z dílny HBO do slavnostního večera vstupoval s 24 nominacemi. Proměnil například i tu pro nejlepšího herce ve vedlejší roli (Peter Dinklage), pro nejlepšího režiséra (David Nutter) nebo pro nejlepší scénáristy (David Benioff, D.B. Weiss).

Peter Dinklage získal ocenění za nejlepšího herce ve vedlejší roli v seriálu Hra o trůny. Výpravný seriál Hra o trůny vznikl na motivy bestsellerové fantasy ságy George R. R. Martina. Vypráví epický příběh o pokrytectví a zradě, ušlechtilosti a cti, dobývání a triumfu, jenž se odehrává v mytické říši Západozemí, kde léta a zimy trvají celé roky a touha po moci je věčná.

Na konci loňského roku se nejúspěšnější seriál současnosti dočkal i svého herního zpracování. První epizoda s názvem Iron From Ice je dostupná pro počítače, Android a iOS. Iron From Ice ukazuje známé události z pohledu neznámého rodu Forresterů a sází především na dialogy, během nichž se hráč musí rychle rozhodovat. Příběh první epizody je umístěn mezi událostmi 3. až 5. sezóny seriálu.

Akademie televizních umění a věd několikrát v neděli ocenila také komediální seriál Viceprezident(ka) a nejlepší televizní soutěžní reality show byla vyhlášena The Voice, která odhaluje nové pěvecké talenty.

Stahujte:

[appbox googleplay com.telltalegames.gameofthrones100]

[appbox appstore id906862658]

crop-875292-hra_520x250Zdroj: Tyden

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře