Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkyApple se omluvil Samsungu. Slovíčko "sorry" ale v textu nenajdete

Apple se omluvil Samsungu. Slovíčko „sorry“ ale v textu nenajdete

Soudní spor mezi oběma technologickými giganty se týkal kauzy designu tabletů série Galaxy Tab, které podle žalující strany otrocky kopírují vzhled populárního iPadu. Rozhodnuto nakonec ale bylo ve prospěch jihokorejského Samsungu.

Apple proto zveřejnil na konci minulého měsíce na svém webu omluvu. Pravda, vyřešil to velmi chytře. Uschoval ji na samostatnou stránku, na kterou se bylo možné dostat přes nenápadný odkaz. A spíše než o omluvu šlo o konstatování faktu.

To se nelíbílo hlavnímu soudci, který nařídil Applu uvést do 48 hodin vše na pravou míru. Jeho zástupci se bránili tím, že jde o komplikovany zásah do chodu stránek, který si vyžádá minimálně 14 dnů. Soudce ale byl neoblomný.

Na samém konci oficálního webu se tak nyní nově nachází text, ve kterém je uvedeno, že prohlášení z 25. října nebylo v souladu s usnesením odvolacího soudu Anglie a Walesu.

Apple

Apple

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře