Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyApple pracuje na integrované funkci rozpoznávání hudby

Apple pracuje na integrované funkci rozpoznávání hudby

Podle serveru Bloomberg pracuje Apple na integrované funkci pro iOS, která umožní uživatelům iPhonů či iPadů využít svůj mikrofon k okamžitému rozpoznání hrající písně. V App storu takových aplikací naleznete spousty a s jedním z tvůrců se spojil i technický gigant.

Známá aplikace Shazam pomáhá už léta pojmenovat odkudkoli znějící hudby pouze díky mikrofonu vašeho smartphonu a podržení zařízení u zdroje zvku. A dělá to opravdu dobře – svědčí o tom i velká oblíbenost mezi uživateli napříč platformami. Je možné si jej stáhnout zdarma nebo zaplatit 6 dolarů (120 korun) a zbavit se tak reklam. Měsíčně spustí aplikaci více než 90 milionů uživatelů.

Apple se nyní rozhodl integrovat takovou funkci ve spolupráci se Shazam Enertainment do příští verze iOS. S funkcí by si měla poradit i Siri. Uživatelé se tak budou moci jednoduše zeptat „What song is playing?“ a téměř okamžitě se dočkají odpovědi od hlasem ovládané asistentky.

Nový iOS s číslem 8 by měl být představen na konci června.

Shazam_5_iOS_large_verge_medium_landscape

Zdroj: The Verge

Johanna Kovaczicz
Johanna Kovacziczhttp://about.me/johanna.kovaczicz/#
Liberálně orientovaná studentka a pisatelka s kytarou přirostlou k tělu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Ale bez internetu je to zase na nic, to už si radší zapnu ten shazam, kde se mi to může offline jen nahrát a až jsem online, tak to najdu….

  2. Když už apple do ios něco integruje má to promyslene, o tuto funkci tak strach nemám. 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře