Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyApple pochválil Nokii a Sony: ?Ne všechny smartphony musí vypadat jako iPhone?

Apple pochválil Nokii a Sony: ?Ne všechny smartphony musí vypadat jako iPhone?

Společnosti Apple a Samsung svádí v Americe rozhodující patentovou bitvu, která bude mít velký vliv na další vývoj mobilního byznysu. Ve sporu jde o miliardy dolarů na licenčních poplatcích a zejména o nadvládu nad jedním z nejsledovanějších tržních segmentů na světě.

Během včerejšího přelíčení přišly na přetřes i další technologické firmy ? Nokia a Sony. Právnické eso Applu, Harold McElhinny, vyzdvihl přístup těchto společností, když povstal, v ruce držel Xperii Arc a Lumii 900, a soudkyni Lucy Koh řekl: ?Ne každý telefon opravdu musí vypadat jako iPhone?.

Nokia si design pro svou modelovou řadu Lumia se systémem Windows Phone vypůjčila od populárního modelu N9, prvního smartphonu se systémem MeeGo. Finští zástupci společnosti v nedávném rozhovoru uvedli, že neměli dostatek času na to, aby přišli s něčím novým, a tak zkrátka využili návrhu, s kterým již měli zkušenosti a který u zákazníků uspěl.

Na trh se tak s odstupem několika měsíců dostaly přístroje Lumia, které až na některé drobnosti vypadají identicky jako N9.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře