Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyNikon Coolpix S800c: 16megapixelový fotoaparát s Androidem, na kterém si zahrajete Angry...

Nikon Coolpix S800c: 16megapixelový fotoaparát s Androidem, na kterém si zahrajete Angry Birds

Nedávno se takřka všemi technologickými weby prohnala zpráva, že přední světový výrobce klasických i digitálních fotoaparátů, Nikon, připravuje digitální fotoaparát, který využívá operační systém Android 2.3 Gingerbread. Dnes už konečně víme, na co vše se můžeme těšit.

Výrobce svou novinku osadil šestnáctimegapixelovým CMOS snímačem s technologií přímého osvětlení fotodiod a objektivem Nikkor s desetinásobným optickým zoomem (širokoúhlá ohnisková vzdálenost 25?250 mm). Dotykový displej vyráběný technologií OLED má úhlopříčku 3,5 palce a jemné WVGA rozlišení 800 × 480 px.

Přímo z fotoaparátu může uživatel nakupovat v internetovém obchodu Play, a to přes rozhraní WiFi ? integrován je totiž WiFi modul s podporou 802.11 b/g/n. O použitém procesoru zatím bohužel nemáme žádné informace. Pravděpodobně ale půjde o jednojádrový kousek s taktem v rozmezí 800 MHz až 1 GHz.

Vnitřní paměť fotoaparátu má kapacitu 2 GB (uživatelský je přístupných 1,7 GB). Naštěstí ji lze pomocí slotu pro karty formátu SD/SDHC dále rozšířit.

Vedle fotografování můžete s neobvyklou novinkou natáčet video, a to rovnou ve Full HD kvalitě (1080p) při třiceti snímcích za sekundu. Doporučená cena modelu Nikon Coolpix S800c nebyla oznámena. Jisté ale je, že japonský výrobce tímto počinem spustí lavinu androidích fotoaparátů.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Nikon Coolpix S800c/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře