Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyApple očekává rekordní prodeje iPhonů 6. Objednal si výrobu 80 milionů kusů

Apple očekává rekordní prodeje iPhonů 6. Objednal si výrobu 80 milionů kusů

Apple si na podzim letošního roku objednal u svých dodavatelů expedici 70 až 80 milionů kusů nové generace chytrých telefonů s logem nakousnutého jablka. Upozornil na to server Wall Street Journal s tím, že kalifornská firma očekává rekordní odbyt. K prvním zákazníkům by se nové telefony měly dostat na přelomu září a října.

Jednotliví výrobci již byli údajně také upozorněni na to, aby měli připravené klíčové součástky na pokrytí případných problémů s reklamacemi až ve výši 120 milionů kusů. To by mohlo potvrzovat spekulace o problémech s výrobou in-cell displejů a hliníkových krytů, čili dvou klíčových prvků nových iPhonů 6, na které v poslední době upozorňovaly zahraniční servery.

Podle dosavadních spekulací by měly být uvedeny stejně jako minulý rok dva nové iPhony. Lišit se mají hlavně svou velikostí. Jeden má mít 4,7palcový displej, zatímco druhý bude spadat do takzvané kategorie phabletů a nabídne obrovský panel s úhlopříčkou 5,5 palce.

iphone6-620x415

foto: MacRumors

Zdroj: WSJ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře