Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyCat B15Q je odolné monstrum s Androidem 4.4 pro pořádné chlapy

Cat B15Q je odolné monstrum s Androidem 4.4 pro pořádné chlapy

Jedná se o vůbec první odolný telefon na světě, který pohání nejnověji vydaný operační systém Android verze 4.4 (KitKat). Jak je zvykem u telefonů Cat, i nejnovější model B15Q se vyznačuje extrémní odolností, aby byl skvělým pomocníkem nejen v drsných pracovních podmínkách, ale i pro aktivní trávení volného času.

„U modelu Cat B15Q jsme vycházeli ze zpětné vazby našich zákazníků a kromě navýšení výkonu jsme přidali i spoustu dalších vylepšení jako například přisvětlovací LED diodu. Konečně zákazníci nebudou muset dělat kompromisy a volit mezi odolností a výkonem. B15Q je pro Cat opravdu stěžejním modelem a milníkem, který by nás měl posunout do pozice světové jedničky v odolných telefonech již v příštím roce,“ říká Oliver Schulte, výkonný ředitel Cat phones.

Cat B15Q je odolný telefon poháněný čtyřjádrovým procesorem o frekvenci 1,3 GHz, v jehož výbavě dále také najdeme 1 GB operační paměti a Android 4.4 KitKat (původní verze používala dvoujádrový gigahertzový procesor a k dispozici bylo 512 MB RAM). Mezi další vylepšení patří Bluetooth 4.0 a přisvětlovací dioda. Pro ještě lepší telefonování v rušném prostředí přibyl větší reproduktor včetně duálního mikrofonu eliminujícího vnější ruchy. Vzhledem k tomu, že se jedná o dual SIM model, je možné v něm současně používat i dvě různá telefonní čísla.

Šasi je opět pokryto odolnou pryží a vyztuženo eloxovanými hliníkovými bočnicemi. Díky těmto prvkům a celkové konstrukci je Cat B15Q certifikován pro bezproblémový chod při pádu na beton z výšky až 1,8 metru a ponoření do metrové hloubky po dobu až 30 minut. Problémem pro něj nejsou ani extrémní teploty v rozsahu od -25 do 55° C.

B15 indoor drop_may14

Kromě aplikací společnosti Cat, které ocení především majitelé těchto stavebních strojů, je v modelu B15Q předinstalovaná sada nástrojů pro profesionální práci se zvukem od společnosti Waves Audio nebo SwiftKey klávesnice pro snazší psaní. Milovníci zajímavých vědeckých projektů v telefonu rovněž naleznou aplikaci projektu Ocearch Global Shark Tracker na sledování pohybu žraloků, jejímž partnerem je právě společnost Cat.

Telefon Cat B15Q je v prodeji u běžných prodejců elektroniky za doporučenou koncovou cenu 8 990 Kč.

Technické specifikace Cat B15Q

  • Odolnost: IP67 + MIL SPEC 810G
  • Baterie: 2000 mAh, až 16 hodin hovoru
  • Displej: 4″ WVGA, Gorilla Glass 2, možnost ovládat mokrými prsty
  • Fotoaparát: 5 Mpx s LED přisvětlením
  • Hmotnost: 170 gramů
  • Provozní teplota prostředí: -25°C až 55 °C

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/B15Q/“/]

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře