Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyApple kupuje službu pro předplácení časopisů Texture

Apple kupuje službu pro předplácení časopisů Texture

Společnost Apple koupila aplikaci Texture, která se zabývá předplatnými službami a digitální distribucí časopisů. Hodnota transakce zveřejněna nebyla, uvedl list Financial Times.

Apple v rámci obchodu převezme nejen samotnou službu Texture, ale také všechny její zaměstnance, jejichž propouštění ovšem zatím nemá v plánu.

Texture je v současné době dostupná ve Spojených státech a Kanadě. Služba byla založena v roce 2010. Za měsíční poplatek deseti dolarů nabízí neomezený přístup k více než 220 titulům včetně People, The New Yorker, Vanity Fair, National Geographic a Vogue.

V krátkém čase se tak ze strany Applu jedná o druhou velkou akvizici. Na konci loňského roku firma oznámila své plány na koupi aplikace pro rozpoznávání hudby Shazam. Celý obchod má mít hodnotu 400 milionů dolarů, tedy v přepočtu zhruba osm miliard korun.

Důležitou akvizici však ještě může zhatit Evropská komise (EK). Na tu se údajně obrátilo několik zemí s obavami, že by obchod mohl mít negativní dopad na hospodářskou soutěž v Evropském hospodářském prostoru.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře