Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyUž žádné počty a překvapení. Uber zavádí předem stanovenou cenu

Už žádné počty a překvapení. Uber zavádí předem stanovenou cenu

Uber s platností od úterý 13. března zavádí v Praze a Bratislavě předem stanovené ceny. Pro lepší přehlednost a pohodlnější využívání služby se cestujícím v aplikaci bude přesná cena zobrazovat ještě před objednáním jízdy. Dosud cestující viděli pouze odhad ceny.

„Jsme odhodláni změnit způsob, jakým podnikáme v Praze, a proto jsme jako první krok zavedli předem stanovenou cenu, abychom přinesli ještě větší transparentnost téměř 300 000 uživatelům, kteří se každodenně spoléhají na naše služby. Připomínky k našemu fungování bereme velmi vážně, a proto budeme pracovat na dalších změnách ve prospěch tisíců cestujících, řidičů a města,“ říká Tomáš Peťovský, generální manažer Uberu pro ČR a SR.

Co předem stanovená cena zahrnuje

Po zadání cíle do aplikace bude zobrazená cena zahrnovat:

– vzdálenost do cíle včetně vícečetných zastávek
– odhad jízdní doby na základě historických údajů o hustotě dopravy
– případné dynamické ceny
– případné promo akce

V případě příplatků za vysokou poptávku se v aplikaci Uber zobrazí přesná částka se sdělením, že ceny jsou navýšeny v důsledku vysoké poptávky. O uplatnění dynamické ceny budou uživatelé informováni a budou požádáni o její potvrzení.

Změní-li cestující cílovou destinaci, přidají-li zastávku v průběhu jízdy, nebo pokud se oproti odhadu prodlouží doba strávená ve vozidle, aplikace upraví celkovou cenu jízdy.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře