Už žádné počty a překvapení. Uber zavádí předem stanovenou cenu


Už žádné počty a překvapení. Uber zavádí předem stanovenou cenu

Uber s platností od úterý 13. března zavádí v Praze a Bratislavě předem stanovené ceny. Pro lepší přehlednost a pohodlnější využívání služby se cestujícím v aplikaci bude přesná cena zobrazovat ještě před objednáním jízdy. Dosud cestující viděli pouze odhad ceny.

„Jsme odhodláni změnit způsob, jakým podnikáme v Praze, a proto jsme jako první krok zavedli předem stanovenou cenu, abychom přinesli ještě větší transparentnost téměř 300 000 uživatelům, kteří se každodenně spoléhají na naše služby. Připomínky k našemu fungování bereme velmi vážně, a proto budeme pracovat na dalších změnách ve prospěch tisíců cestujících, řidičů a města,“ říká Tomáš Peťovský, generální manažer Uberu pro ČR a SR.

Co předem stanovená cena zahrnuje

Po zadání cíle do aplikace bude zobrazená cena zahrnovat:

– vzdálenost do cíle včetně vícečetných zastávek
– odhad jízdní doby na základě historických údajů o hustotě dopravy
– případné dynamické ceny
– případné promo akce

V případě příplatků za vysokou poptávku se v aplikaci Uber zobrazí přesná částka se sdělením, že ceny jsou navýšeny v důsledku vysoké poptávky. O uplatnění dynamické ceny budou uživatelé informováni a budou požádáni o její potvrzení.

Změní-li cestující cílovou destinaci, přidají-li zastávku v průběhu jízdy, nebo pokud se oproti odhadu prodlouží doba strávená ve vozidle, aplikace upraví celkovou cenu jízdy.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.