Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyApple hlásí rekordní předobjednávky nových iPhonů, větší model je vyprodán

Apple hlásí rekordní předobjednávky nových iPhonů, větší model je vyprodán

Společnost Apple oznámila rekord v objednávkách na nejnovější chytré telefony iPhone. Větší ze dvou nových modelů byl prý vyprodán během několika hodin, napsal na webu list Financial Times. Přesná čísla americký výrobce nezveřejnil.

Předobjednávky se vztahovaly na datum dodání 19. září, kdy jdou novinky ve vybraných zemích do prodeje. Mnoho zákazníků si nyní bude muset počkat až čtyři týdny, než větší model iPhone 6 Plus dostane do ruky. Menší iPhone 6 je k tomuto datu nadále k dispozici.

Apple představil nové telefony minulé úterý. Apple iPhone 6 má 4,7palcový displej, což je o 0,7 palce více než v případě předchůdců s označením 5 a 5S. Druhá novinka nese název iPhone 6 Plus a je vybavena velikým 5,5palcovým displejem. Menší model má rozlišení 1334 × 750 pixelů a větší 1920 × 1080 px. Ve smartphonech kmitá výkonný čip A8, oba iPhony mají také osmimegapixelový fotoaparát. Větší model navíc potěší optickou stabilizací obrazu.

Prozatím se neví, kdy se iPhone 6 a iPhone 6 Plus dostanou na český trh. Během září to ale určitě nebude. Česko se totiž tentokrát nedostalo do druhé vlny zemí, kde bude Apple nový chytrý telefon uvádět.

88

Zdroj: CTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře