Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyApple drtí konkurenci, získal 92% zisků celého trhu se smartphony

Apple drtí konkurenci, získal 92% zisků celého trhu se smartphony

Podle nejnovějších informací z Wall Street Journal Apple opět boduje. Společnost s ukousnutým jablkem ve znaku si přivlastnila až 92% zisku z celkového objemu zisků z prodeje smartphonů za první čtvrtletí roku 2015.

Za bombastický úspěch samozřejmě může skutečnost, že Apple drží cenu svých iPhonů okolo 659 dolarů, zatímco průměrná cena smartphonů s Androidem činí „pouze“ 185 dolarů.

Za Applem se umístila společnost Samsung, která si přisvojila téměř celý zbytek zisků. Ostatní společnosti za první čtvrtletí 2015 zůstaly na svém, nebo se rovnou dostaly  do minusu.

Při tvorbě statistik Wall Street Journal nezohlednil výsledky společností Xiamoi a Micromax. Podle odborníků by ovšem tato data s celkovým výsledkem nijak zvlášť nepohnula.

I v budoucnosti by společnost Apple měla dominovat. Prozrazuje to rekordní počet předobjednávek smartphonu iPhone 6s, který se už nyní odhaduje na 85-90 milionů kusů.

iphone-6

Zdroj: GSM Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře