Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyApple dostal přes prsty. Za zneužívání patentů zaplatí obří pokutu

Apple dostal přes prsty. Za zneužívání patentů zaplatí obří pokutu

Společnost Apple musí zaplatit odškodné 532,9 milionu dolarů (12,9 miliardy korun) společnosti Smartflash LLC. Uvedla to agentura Reuters. Porota soudu pro východní obvod Texasu rozhodla, že Apple nejenže používal patenty bez povolení, ale dělal to i vědomě.

Firma Smartflash podala žalobu na Apple v květnu 2013. Tvrdila, že software iTunes porušuje její patenty spojené s přístupem a ukládáním stažených videí a her. Apple se snažil o zamítnutí žaloby. Tento měsíc však soudce Rodney Gilstrap rozhodl, že technologie Smartflash není příliš základní a zaslouží si patent. Otevřel tak cestu k soudnímu líčení.

Apple tvrdil, že neporušoval patenty, a snažil se přesvědčit porotu, aby patenty prohlásila za neplatné, protože již dříve patentované vynálezy zahrnují stejnou technologii, avšak neuspěl.

Společnost Smartflash původně požadovala odškodné až 852 milionů dolarů. Konečné odškodné je sice nižší, i tak bude pro výrobce iPhonů a další elektroniky nákladnou ranou.

itunes

Zdroj: CTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře