Android Lollipop pro HTC One M7 je tu! Už jste aktualizovali?


Android Lollipop pro HTC One M7 je tu! Už jste aktualizovali?

Vlajková loď společnosti HTC z roku 2013, model One M7, začíná v Česku a na Slovensku dostávat zásadní aktualizaci. Ta vedle operačního systému Android Lollipop ve verzi 5.0 přináší i vylepšení pro uživatelskou nadstavbu Sense.

V tuto chvíli je systémová aktualizace šířena tradiční formou OTA („Over The Air“; „vzduchem“) a všechna zařízení by se měla dočkat updatu v průběhu následujících dnů. Nový software nese číselné označení 7.19.401.2 a má velikost 804,78 megabajtu, pro stažení proto raději využijte připojení přes WiFi.

A co nového update přináší? Novinkou je samozřejmě tzv. Material Design. Výraznými změnami prošla notifikační lišta, nabídka naposledy spuštěných aplikací, ale také barevné provedení systému. Mezi vylepšení patří také běhové prostředí ART, které nahradilo Dalvik.

V tomto prostředí se aplikace pomaleji instalují a zabírají více místa, nicméně jejich spuštění a samotný běh je mnohem rychlejší. Zapomenout nesmíme ani na Project Volta, který je navržen tak, aby přístrojům šetřil baterii.

4

Zdroj: 1 2

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Diskuze: (2)


  1. Hrdina

    Dnes jsem aktualizoval, mám verzi T-Mobile.

  2. Kuba

    Také jsem aktualizoval už (mám T-Mobile), ale musím říct že změny v grafice jsou minimální a týkají se nejspíše pouze jádra systému. Prakticky jsem zaregistroval změnu pouze v notifikační liště a v seznamu běžících aplikací, jinak je vše při starým…Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.