Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyAndroid Lollipop pro HTC One M7 je tu! Už jste aktualizovali?

Android Lollipop pro HTC One M7 je tu! Už jste aktualizovali?

Vlajková loď společnosti HTC z roku 2013, model One M7, začíná v Česku a na Slovensku dostávat zásadní aktualizaci. Ta vedle operačního systému Android Lollipop ve verzi 5.0 přináší i vylepšení pro uživatelskou nadstavbu Sense.

V tuto chvíli je systémová aktualizace šířena tradiční formou OTA („Over The Air“; „vzduchem“) a všechna zařízení by se měla dočkat updatu v průběhu následujících dnů. Nový software nese číselné označení 7.19.401.2 a má velikost 804,78 megabajtu, pro stažení proto raději využijte připojení přes WiFi.

A co nového update přináší? Novinkou je samozřejmě tzv. Material Design. Výraznými změnami prošla notifikační lišta, nabídka naposledy spuštěných aplikací, ale také barevné provedení systému. Mezi vylepšení patří také běhové prostředí ART, které nahradilo Dalvik.

V tomto prostředí se aplikace pomaleji instalují a zabírají více místa, nicméně jejich spuštění a samotný běh je mnohem rychlejší. Zapomenout nesmíme ani na Project Volta, který je navržen tak, aby přístrojům šetřil baterii.

4

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Také jsem aktualizoval už (mám T-Mobile), ale musím říct že změny v grafice jsou minimální a týkají se nejspíše pouze jádra systému. Prakticky jsem zaregistroval změnu pouze v notifikační liště a v seznamu běžících aplikací, jinak je vše při starým…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře