Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkyApple chtěl po Samsungu tři miliardy dolarů, u soudkyně Kohové ale nepochodil

Apple chtěl po Samsungu tři miliardy dolarů, u soudkyně Kohové ale nepochodil

V srpnu loňského roku soud v Kalifornii rozhodl o tom, že korejská společnost Samsung Electronics musí Applu zaplatit odškodné v celkové výši 1,05 miliardy dolarů za zneužití patentů týkajících se iOS a zařízení iPhone a iPad. Americké firmě se to však zdálo málo a u federálního soudu nyní požadovala zvýšení této částky, avšak nepochodila.

Suma, kterou soud Samsungu vyměřil, se Applu nezdála dostatečná a proto žádal v minulých dnech o její zvýšení na trojnásobek (požadoval více než 3 miliardy dolarů). Soudkyně Lucy Kohová ale jeho žádost zamítla. Apple totiž podle ní nedokázal věrohodně vyčíslit výši škod, které mu porušením patentů vznikly.

Kohová rovněž zamítla požadavek Samsungu na nový soud, který doufal ve změnu původního verdiktu. Samsung a Apple spolu dominují mobilnímu trhu a po celém světě spolu vedou řadu soudních bitev. Ve většině z nich je úspěšnější výrobce iPhonu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře