Sobota, 13 dubna, 2024
DomůRecenzeTyto aplikace vám usnadní cestování po České republice

Tyto aplikace vám usnadní cestování po České republice

Dennodenně usedají v České republice miliony lidí za volant či řídítka, aby cestovali do práce, do školy, za zábavou, za příbuznými, atd. Občasní řidiči na svých cestách většinou žádnou nepříjemnou komplikaci nepotkají a zpravidla dle svého časového plánu přijíždějí do cílových destinací. Čím častěji však budete jezdit autem či na motorce, tím častěji se na silnicích budete setkávat s uzavírkami, objížďkami, zácpami, nehodami a dalšími nepříjemnostmi, které k cestování již tak nějak patří a kterým se čas od času nevyhne žádný řidič.

Dnes si představíme tři šikovné aplikace, které vám při cestování autem a na motorce mohou pomoci ušetřit cenné minuty, popřípadě i desítky minut a některým i pocuchané nervy. Předpokládám, že je to logické, ale pro jistotu doplním, že pro chod všech aplikací je zapotřebí pro stahování aktuální dopravní situace být připojen k internetu. Aplikace byly vybírány tak, aby článek obsáhl operační systémy Android, iOS a Windows Phone.

Dopravni info

Aplikaci Dopravní info ocení hlavně řidiči pravidelně cestující po českých dálnicích. Aplikace vyhodnocuje dopravní situaci v reálném čase a na konkrétní trase. Pokrývá dálnice ČR, poskytuje záběry z dopravních kamer, automaticky aktualizuje informace o dopravní a meteorologické situaci. Dopravní info vám na základě nadefinovaného nájezdu a výjezdu z dálnice zobrazí aktuální dopravní situaci na vaší trase, včetně náhledu na dopravní kamery. Ovládání aplikace je velice jednoduché a intuitivní, vše je popsáno v češtině.

dopravni info 1 dopravni info 2 dopravni info 3

Aplikace Dopravni info se člení do tří částí – Domů, Přehled, Podrobně. Mezi jednotlivými sekcemi se lze přepínat pomocí panelu umístěného v aplikačním okně dole nebo listováním mezi stránkami.

Po zapnutí aplikace jste na úvodní obrazovce vyzváni k zadání dálniční komunikace, včetně směru, ve kterém plánujete jet. Následně zvolíte nájezdní a výjezdní bod, kde nájezdní může být určen také automaticky na základě vaší současné polohy. Tapnutím na volbu „zobrazit přehled“ se obrazovka přepne na souhrnný výpis informací + v pravém horním rohu vyskočí informace o odhadovaném dojezdu na zvolený exit.

Souhrnný výpis obsahuje textové informace o uzavírkách a omezeních, dopravních nehodách a meteo výstrahách. Rozkliknutím jednotlivých kategorií se zobrazí textový výpis zpráv, kde si můžete přečíst údaje o aktuální dopravní situaci. Mnohem zajímavější je však nechat si zobrazit podrobný výpis.

Podrobný výpis vám seřadí všechny události na trase do přehledného náhledu trasy, kde ihned vidíte náhledy z dopravních kamer a na patřičných úsecích i informace o uzavírkách, omezeních, dopravních nehodách a meteo výstrahách.

[appbox googleplay org.myklos.citytraffic]

[appbox appstore id636510431]

City Traffic

City traffic je jednoúčelová aplikace, která vám pomůže předem zkontrolovat hustotu dopravy ve velkých městech. Oceníte ji nejenom v ČR, protože aplikace umí zobrazit dopravní kamery z následujících zemí: United States, United Kingdom, Argentina, Australia, Belgium, Brazil, Canada, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Indonesia, Ireland, Israel, Italy, Malaysia, Mexico, Netherlands, New Zealand, Norway, Scotland, Singapore, Slovenia, Spain, Sweden, Taiwan, Thailand, etc.

city traffic 1 city traffic 2 city traffic 3

V české republice City traffic zobrazuje dopravní kamery v Praze, Brně, Ostravě a na českých dálnicích v reálném čase. Snímky jsou v nadefinovaném intervalu automaticky obnovovány, v případě potřeby je můžete obnovit i ručně. Často zobrazované kamery si můžete jedním tapnutím přidat do oblíbených, které pak rychleji zobrazíte.

City traffic umí spolupracovat s Google mapami, ve kterých se můžete podívat na náhled hustoty dopravy, zobrazit umístění kamer, oblíbené položky, události, radary, uzavírky a další.

[appbox googleplay org.myklos.citytraffic]

TudyNE

Třetí dnes recenzovaná aplikace TudyNE poskytuje komplexní dopravní zpravodajství napříč republikou, na kterém se můžete podílet i vy. Aplikace je dostupná pro Android i Windows Phone. Bezplatná verze pouze obsahuje reklamu navíc, jinak je plnohodnotně funkční jako verze placená. Z jiných operačních systémů je možné alespoň zobrazit informace na m.tudyne.cz.

tudyne 1 tudyne 2 tudyne 3

Jakmile je aplikace otevřena, dojde k vycentrování mapy na vaši aktuální pozici dle GPS či signálu mobilní sítě. Ke své činnosti používá TudyNE osvědčené mapové podklady od Google, na kterých zobrazuje pomocí ikonek nehody, omezení a další informace.

V horní části obrazovky můžete pomocí zatrhávacích políček filtrovat zobrazované informace. Při tapnutí na událost se otevře její detailní popis, který můžete okomentovat.

Jak jsem v úvodu zmínil, i vy se můžete podílet na dopravním zpravodajství. Pomocí tlačítka „+“ v pravé horní části obrazovky můžete zadávat dopravní události, které vás na cestě potkaly a které ještě nejsou v mapě zaneseny.

[appbox googleplay cz.tudyne.app]

[appbox googleplay cz.tudyne.pro]

[appbox windowsphone 34ebddd0-d5b1-487f-9a47-71ea016d246f]

Znáte či používáte další aplikace na vašich cestách? Podělte se s námi o ně v komentářích pod článkem. Děkujeme.

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

2 KOMENTÁŘE

    • Radku díky za tip. Waze jsem zmiňoval v jiném výběru aplikací, nicméně si myslím, že by si zasloužil samotnou recenzi. Do budoucna se na něj určitě zaměřím.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře