Pátek, 10 května, 2024
DomůRecenzeAplikace, které by neměly chybět ve vašem Android zařízení #2

Aplikace, které by neměly chybět ve vašem Android zařízení #2

Aplikace jsou nejdůležitější částí softwaru vašeho Android zařízení. A to, jaké aplikace používáme, nás jednak charakterizuje a co víc, pokud zvolíme ty správné aplikace, tak nám mohou znatelně ulehčit život.

V tomto díle se podíváme na nejdůležitější aplikace, které aktivně používáme a doporučujeme. Řazení aplikací je zcela náhodné, takže si každý v průběhu dílů přijde na své.

Jestliže nemáte zkušenosti s instalací aplikací, nezoufejte a přečtěte si náš návod na instalování aplikací pro začátečníky i pokročilé. V tomto článku se dozvíte mnoho cenných rad ohledně instalace aplikací.

Mapy od Seznamu

Na Androidu je mnoho aplikací s mapovými podklady. Mezi ty přední patří Google, Seznam nebo navigační softwary. Mapy od Google fungují skvěle, nicméně pokud si je nenahrajete po částech do zařízení, je nutné mít k dispozici internet. Navigační software je ve většině případů zdarma pouze na pár dní. Poslední v pořadí, tedy mapy od Seznamu fungují zcela offline, bohužel pouze pro území České republiky. Troufám si však tvrdit, že pokud nepotřebujete přímo turn by turn navigaci, a plánujete výlet po Česku, tak budete nadmíru spokojeni.

 Screenshot_2013-12-24-13-45-02 Screenshot_2013-12-24-13-45-12

 

[appbox googleplay cz.seznam.mapy&hl=cs]

Pocket – read it latter

Narazili jste na zajímavý článek, ale bohužel nemáte čas si ho přečíst? Nezoufejte, řešením může být aplikace Pocket. Jedná se o aplikaci, do které je možné si ukládat články na pozdější čtení. Máte několik možností, jak články do aplikace dostat. Jednak přímo v telefonu (sdílet -> aplikace Pocket) anebo je možné využít doplněk pro prohlížeč Chrome na vašem počítači.

 Screenshot_2013-12-24-13-45-56 Screenshot_2013-12-24-13-46-12

[appbox googleplay com.ideashower.readitlater.pro&hl=cs]

Spotify – hudba, která vás neunaví

Před několika dny Česká republika po Google Play Music přivítala službu Spotify. Jedná se o nabídku miliónů hudebních skladeb, které je možné poslouchat jednak v klientském stremovacím softwaru pro Windows a co lépe, také pro Android a iOS. Stačí se zaregistrovat na oficiálních stránkách a využít neomezený přístup k hudbě.

 Screenshot_2013-12-24-13-46-33 Screenshot_2013-12-24-13-46-28

[appbox googleplay com.spotify.mobile.android.ui&hl=cs]

SwiftKey – nejlepší alternativní klávesnice

Android je úžasný v možnostech personalizace, a pokud vám nevyhovuje jakákoliv aplikace, určitě za ni najdete alternativu. Mezi takové alternativy nativních klávesnic patří SwiftKey. Jedná se o jednu z nejlepších klávesnic na trhu, a nabízí opravdu nespočetně mnoho benefitů oproti ostatním. Inteligentně se učí tomu, co píšete a nabízí vám slova podle různých slovníků, dále je možné psát swipováním (tažením prstu po klávesnici) a mnohé další.

 Screenshot_2013-12-24-13-47-34 Screenshot_2013-12-24-13-46-45

[appbox googleplay com.touchtype.swiftkey.phone.trial&hl=cs]

VLC player – přehrávač filmů

Jestliže vlastníte nějaké větší zařízení, je možné jej využít k promítání filmů. Pro tyto účely je nutné využít nějakou aplikaci pro přehrávání videa. Jako velice použitelný se jeví VLC player. Tento přehrávač podporuje taktéž zobrazování titulků. Dodám, že je od českých vývojářů a zdarma.

Screenshot_2013-12-24-13-47-52

[appbox googleplay org.videolan.vlc.betav7neon&hl=cs]

Wallet – perfektní správa financí

Wallet je aplikace, kterou na Androidu otevírám snad nejčastěji. Jedná se o aplikaci pro správu financí. Jsem člověk, který má rád kolem sebe přehled, a tato aplikace přesně splňuje mé požadavky. Už se nemusím dívat, kolik mám v peněžence, na účtě, pamatovat si kolik mám na jakékoliv kartě. Stačí otevřít aplikaci a vše vidím na jednom místě. Pro to, aby všechny částky seděli, je však nutné naučit se je do aplikace vkládat. To může být zpočátku problém, ale poté budete odměněni opravdovým přehledem všech financí kolem vás.

 Screenshot_2013-12-24-13-48-39 Screenshot_2013-12-24-13-48-34

[appbox googleplay com.droid4you.application.wallet&hl=cs]

 

Tomáš Rygl
Tomáš Rygl
Inženýr vysoké školy zaměřené na ekonomii, který je fanouškem mobilních technologií. Mezi nejoblíbenější společnosti Tomáše patří Google, Samsung a Apple.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře