Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyAplikace Google Translate se naučila překládat text v reálném čase bez čekání....

Aplikace Google Translate se naučila překládat text v reálném čase bez čekání. Stačí namířit telefon

Tvůrce Androidu dnes oficiálně oznámil podporu pro překládání různých nápisů v reálném čase společně s překryvem původního textu. Vylepšením v Google Translate (Překladači Google) projde také konverzační režim.

Aktualizovaná verze aplikace se má v Obchodu Play objevit během následujících hodin. Uživatelé získají nově možnost v reálném čase překládat text mezi angličtinou, francouzštinou, němčinou, italštinou, portugalštinou, ruštinou a španělštinou. Postačí jen, aby ťukli prstem na ikonu fotoaparátu a aplikace se o vše sama postará. Prozatím ale bude platit omezení, že angličtina musí být alespoň na jedné straně překladu.

Druhým významným vylepšením aplikace bude inovovaný konverzační režim. Ten v Google Translate existuje už od roku 2013, příliš dobře se s ním ale nepracovalo. Od nynějška nabídne pohotovější překládání hovorů, kdy uživatelé již nebudou muset čekat, až jedna strana dohovoří a zaznamenaný text se přeloží. Aplikace totiž sama zjistí, kdo a jakým jazykem právě hovoří.

[appbox googleplay com.google.android.apps.translate]

gif

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře