Neděle, 21 dubna, 2024
DomůNovinkyAplikace Google Maps uživatelům umožní sdílet polohu

Aplikace Google Maps uživatelům umožní sdílet polohu

Uživatelé Google Maps budou moci na chytrých telefonech sdílet informace o tom, kde v reálném čase jsou. Nový prvek se stane součástí souboru nových nástrojů, jimiž chce Google posílit efektivnost své služby. Ta je podle analytiků klíčová pro ambice společnosti na poli obchodu a dopravy.

Sdílení polohy má lidem umožnit, aby se navzájem našli na zaplněných a nepřehledných místech, jako jsou koncerty nebo konference. Uživatelé by si přitom měli zachovat kontrolu nad tím, s kým budou tyto informace sdílet a na jak dlouho.

Nástroje ke sdílení polohy však vyvolávají obavy u aktivistů a úřadů hájících ochranu soukromí. Google proto bude uživatele informovat jak prostřednictvím aplikace, tak přes e-mail, s kým svou polohu sdílejí. „Budeme jim přitom doporučovat, aby tento prvek sdíleli pouze s těmi, jimž důvěřují,“ uvedl produktový manažer Googlu Ben Greenwood. Připustil ale, že příjemce sdílení polohy může získaný kontakt sdílet s jinými.

V dalších týdnech má Google v plánu obohatit svou mapovou aplikaci i o prvky, které uživatelům pomohou najít parkování a pak jim připomenou, kde své vozidlo zaparkovali.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře