Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyProdej smartphonů v Česku loni stoupl o pět procent

Prodej smartphonů v Česku loni stoupl o pět procent

Prodej mobilních telefonů v Česku loni klesl o pět procent, což znamená pokles na zhruba 3,2 milionu prodaných zařízení, uvedla to analytická firma GfK. Ale zatímco prodej klasických telefonů poklesl o třetinu, zájem o chytré telefony se o pět procent zvýšil.

„Na trhu smartphonů vzrostl objemový podíl modelů s úhlopříčkou displeje od pěti do 5,59 palce ze 44 procent v roce 2015 na 67 procent v roce 2016 a dále se zvedl objemový podíl modelů s LTE z 54 procent na 85 procent,” uvedl Zdeněk Bárta z GfK. Podíl značek a velikost trhu firma nezveřejňuje.

Celosvětový prodej chytrých mobilních telefonů v loňském roce vzrostl o téměř sedm procent na 1,41 miliardy přístrojů. Letos by měl trh růst podle GfK zhruba pětiprocentním tempem.

V Česku je přes 14 milionů aktivních mobilních čísel. Vedle tří mobilních operátorů v tuzemsku funguje také více než stovka virtuálních operátorů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře