Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyAplikace CG Transit pro Android přináší Material Design, podporu Android Wear a...

Aplikace CG Transit pro Android přináší Material Design, podporu Android Wear a další novinky

Nezávislí vývojáři z Circlegate vydali novou verzi aplikace CG Transit, která slouží pro vyhledávání dopravních spojení v offline jízdních řádech v České republice a na Slovensku. Kromě Material Designu a řady funkčních vylepšení přináší také podporu pro hodinky s Android Wear.

Aplikace CG Transit je už téměř čtyři roky jediná česká aplikace umožňující vyhledávání spojení v offline datech jízdních řádů vlaků, autobusů a MHD v České republice a na Slovensku. Díky tomu patří k nejlépe hodnoceným aplikacím týkajících se cestování na českém Google Play a App Store.

Ve své nové předvánoční verzi CG Transit přináší další porci vylepšení, mezi které patří zejména:

– Nový facelift vzhledu aplikace ve stylu Material Designu
– Podpora pro chytré hodinky Android Wear s plnohodnotným vyhledáváním spojení
– Ukládání aktuální obrazovky pro možnost rychlého otevření později
– Funkce horizontálního swipování jednotlivých nalezených spojů pro okamžitou úpravu nalezených výsledků
– Zobrazování nových online informací (ceny spojení a u vlaků také nástupiště, omezení provozu a předpokládané zpoždění)
– Vylepšené možností sdílení, zpřehlednění zadávacích formulářů… a mnoho dalšího

1

Čerstvé majitele chytrých hodinek na platformě Android Wear může zajímat možnost spustit aplikaci také na tomto novém druhu zařízení. Na rozdíl od většiny aplikací jde CG Transit trochu jiným směrem, aplikace totiž přímo v hodinkách umožňuje plnohodnotné vyhledávání spojení a to offline, i bez připojeného telefonu. Telefon je v tomto případě nutný pouze pro hlasové zadání hledané trasy. Aplikace si ale automaticky synchronizuje s telefonní verzí také historii vyhledávání, takže časté trasy lze zadat rychle i bez telefonu.

unnamed (2)

Aplikace CG Transit je zdarma dostupná v Google Play a App Store. Data jízdních řádů jsou zpoplatněna ročním licenčním poplatkem a k dispozici jsou zvýhodněné balíčky jízdních řádů (např. Česká republika nebo Slovensko). Každý uživatel má možnost veškerou funkčnost aplikace vyzkoušet po jeden měsíc zdarma.

[appbox googleplay com.circlegate.tt.transit.android]

[appbox appstore id430848814]

unnamed (1)

 

Zdroj: Circlegate

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře