Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyAnTuTu zveřejnilo seznam nejvýkonnějších telefonů za první půlrok 2015

AnTuTu zveřejnilo seznam nejvýkonnějších telefonů za první půlrok 2015

Podle nového žebříčku, který sestavili autoři populární aplikace AnTuTu, je aktuálně nejvýkonnějším smartphonem na planetě Samsung Galaxy S6 následován jen s malým odstupem svým zahnutým dvojčetem S6 edge.

Ve výbavě obou špičkových telefonů figuruje osmijádrový čip Exynos 7420, jehož čtyři jádra pracují na frekvenci 2,1 GHz a další čtyři na 1,5 GHz. Jsou tu také 3 GB rychlé operační paměti typu LPDDR4 a čtečka otisků prstů, zabudovaná v domovském tlačítku.

Na třetí příčce nového žebříčku se umístil phablet Xiaomi Mi Note Pro. Čtvrtý skončil zástupce nové asijské značky LeTV s označením LeTV 1 Pro. A první pětku nejvýkonnějších zařízení uzavírá Nubia Z9 Max od ZTE. Další pořadí pak tvoří HTC One M9, ZTE Nubia Z9, LeTV 1, Samsung Galaxy S5 a Nexus 6.

Statistika AnTuTu vychází z měření, která proběhla v období leden až červenec. Za výslednou se bere vždy průměrná hodnota ze všech testů.

15031222-content

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře