Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyNexus 6 2015 zaútočí snímačem otisků prstů, kovovým tělěm a Snapdragonem 820

Nexus 6 2015 zaútočí snímačem otisků prstů, kovovým tělěm a Snapdragonem 820

O tom, že Huawei připravuje smartphone s logem Nexus, se všeobecně ví již delší dobu. Nyní se k chystané novince vyjádřil i známý „únikář“ Evan Blass, který je provozovatelem twitterového účtu @evleaks.

Fanoušci smartphonů ho milují, výrobce rozpaluje do běla. Řeč je o sympatickém chlapíkovi, který na Twitteru pravidelně informuje o dosud nevydaných telefonech a tabletech. Naposledy se Evan Blass zmínil o chystaném Nexusu od Huawei.

Dle popisu se můžeme těšit na opravdu zajímavé zařízení. Nový smartphone by měl zaujmout 5,7palcovým displejem, kovovou konstrukcí a výkonným osmijádrovým procesorem Snapdragon 820. Chybět nemá ani čtečka otisků prstů pro rychlou a bezpečnou autentifikaci uživatele. Kvalitní softwarový základ bude představovat Android M.

Letos bychom se měli dočkat představení dvou referenčních über-androidů: větší model pro Google vyrobí Huawei, zmenšená varianta navazující na předloňský Nexus 5 bude mít logo LG.

Oba nové smartphony se mají začít prodávat v průběhu 4. čtvrtletí.

55as

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře