Sobota, 29 června, 2024
DomůNovinkyAnTuTu zveřejnilo seznam nejvýkonnějších smartphonů za první kvartál 2015

AnTuTu zveřejnilo seznam nejvýkonnějších smartphonů za první kvartál 2015

Nejvýkonnější chytrý telefon na světě vyrobil jihokorejský Samsung, vyplývá to z výsledků populární benchmarkovací aplikace AnTutu za první čtvrtletí letošního roku. Prvenství patří modelu Galaxy S6, s těsným odstupem ho následuje zahnutá novinka S6 edge.

Novou generaci Galaxy S přestavil Samsung v Barceloně v předvečer zahájení letošního ročníku veletrhu MWC. Přesněji řečeno představil hned dva modely, Galaxy S6 a Galaxy S6 edge se zahnutým displejem. Díky použití nových materiálů nové smartphony získaly luxusní vzhled, ale výrobce nezapomněl ani na prvotřídní hardwarovou výbavu.

Přemíru výkonu oběma zajišťuje osmijádrový čip Exynos 7420, jehož čtyři jádra pracují na frekvenci 2,1 GHz a další čtyři na 1,5 GHz. V další výbavě nechybí 3 GB operační paměti typu LPDDR4 či čtečka otisků prstů, zabudovaná v domovském tlačítku.

Třetí místo podle uveřejněného žebříčku připadlo na HTC One M9, ve kterém bije čipová sada Snapdragon 810, o které se v posledních týdnech psalo zejména v souvislosti s přehříváním.

Do první desítky se rovněž probojovaly telefony Galaxy S5, Meizu MX4, Google Nexus 6 nebo Galaxy Note 4. Žebříček uzavírá OnePlus One, které lze konečně objednat už také z České republiky (více zde).

Statistika AnTuTu vychází z měření, která proběhla v období leden až březen. Za výslednou se bere vždy průměrná hodnota ze všech měření.

Top-10-Performance-Smartphones-701x368

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře