Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyAnonymous zaútočili na weby firem Andreje Babiše. Prý kvůli EET a zákonu...

Anonymous zaútočili na weby firem Andreje Babiše. Prý kvůli EET a zákonu o hazardu

Hackeři hlásící se ke skupině Anonymous vyřadili z provozu internetové stránky některých firem patřících šéfovi ANO Andreji Babišovi. Kvůli takzvanému DDoS útoku byly v pondělí večer nedostupné například weby holdingu Agrofert a pekáren Penam. Upozornil na to server Lupa.cz.

Skupina Anonymous kvůli zákonu o hazardu už koncem května napadla web Senátu a Ministerstva financí. Tentokrát se zaměřila na stránky Babišových firem. „Žádáme neprodlené zrušení EET či zákona o cenzuře internetu, jinak budou útoky nadále pokračovat,“ cituje Lupa vzkaz Anonymous k útoku na Agrofert. Hackeři navíc vyzvali k zapojení do útoků také další uživatele internetu a nabídli jim k tomu dokonce i instalační soubor společně s návodem k použití.

Podle Anonymous dostalo ministerstvo financí vedené Babišem s novým zákonem o hazardu „téměř neomezenou pravomoc cenzurovat internet. Obavy z cenzury v souvislosti s novou úpravou vyjádřily i opoziční ODS, doménové sdružení CZ.NIC nebo Česká pirátská strana. Skupině vadí také elektronická evidence tržeb, která má začít platit od prosince. Vláda si od jejího zavedení slibuje omezení daňových úniků. Pravicová opozice nové opatření naopak ostře kritizuje a tvrdí, že evidence zlikviduje řadu drobných živnostníků.

Zdroj: Lupa

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře