Android v červenci: Lollipop už běží na téměř pětině telefonů a tabletů


Android v červenci: Lollipop už běží na téměř pětině telefonů a tabletů

Google po měsíci opět aktualizoval svou stránku, která se zabývá sledováním podílu jednotlivých verzí Androidu na trhu. Nejnovější data byla naměřena v sedmidenním intervalu končícím 3. srpna a kromě jiného z nich vyplývá, že o prázdninách posílila především nejnovější verze Lollipop.

Nejrozšířenější verzí operačního systému Android je s podílem 39,3 % nadále KitKat (4.4). Oproti červnu tato iterace překvapivě posílila o 0,1 %. Největší nárůst dle očekávání ale zaznamenaly nejnovější verze. Pětkový Lollipop má nyní podíl 15,5 % (+3,9 %), nejnovější vydání 5.1.1 běželo na 2,6 % (+1,8 %) mobilních zařízení.

Do statistik uveřejněných na webu developer.android.com se dostaly samozřejmě i starší verze Ice Cream Sandwich (4.1 %), Jelly Bean (33,6 %), Gingerbread (4,6 %) a Froyo (0,3 %).

Co se velikostí displejů týče, tak nejvíce zařízení mělo úhlopříčku mezi třemi a pěti palci. Nejběžnější rozlišení je hdpi.

Vysvětlení: Podíly jednotlivých verzí Androidu vycházejí z dat získaných od zařízení, která v mapovaném období alespoň jednou navštívila obchod s aplikacemi Google Play.

15s

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.