Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyDot: Chytré hodinky pro zrakově slabé lidi

Dot: Chytré hodinky pro zrakově slabé lidi

Chytrých hodinek a fitness náramků je na trhu spousta. Svoje modely nabízí Samsung, LG, Xiaomi i další renomované společnosti. Bohužel všechna tato zařízení jsou určená pro lidi, které normálně vidí. Situace by se ovšem měla co nevidět změnit.

Společnost Fingers On totiž představila chytré hodinky s názvem Dot. Tyto hodinky mají displej s tečkami, které se podle potřeby vysunují a zasunují a tak zobrazují Braillovo písmo.

Chytré hodinky Dot dokáží i přes svůj netradiční displej zastoupit většinu funkcí běžných chytrých hodinek, tedy například zobrazování času, navigace, nebo notifikací z telefonu. Navrch potom nabízejí i funkci elektronické čtečky, díky čemuž si zrakově slabí lidé mohou přečíst knihy či textové dokumenty. K ostatním zařízením se Dot budou připojovat za pomoci Bluetooth 4.0.

Pokud novopečení majitelé hodinek navíc budou mít problémy s čtením Braillova písma, hodinky pro ně mají připraveny výukové kurzy.

Cena hodinek byla stanovená na 300 dolarů. Předobjednat si je můžete už dnes a to na oficiálních stránkách výrobce.

dot-hodinky

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře