Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyMobilní malware útočí, ve druhém čtvrtletí vzrostl téměř trojnásobně

Mobilní malware útočí, ve druhém čtvrtletí vzrostl téměř trojnásobně

Ve druhém čtvrtletí roku letošního se objevilo zhruba 300 tisíc nových mobilních malwarových programů. To je téměř trojnásobně více než v předchozích třech měsících. Vyplývá to ze zprávy Kaspersky Lab o kybernetických hrozbách v období od dubna do června letošního roku.

Hlavním terčem mobilních hrozeb zůstalo mobilní bankovnictví. Podle zprávy za první čtvrtletí byl trojský kůň Trojan-SMS.AndroidOS.OpFake.cc schopný napadnout 29 bankovních a finančních aplikací.

V následujících třech měsících se objevila nová verze tohoto škodlivého softwaru, jež měla na svědomí čtyřnásobně více aplikací, konkrétně 114. Hlavním cílem tohoto viru bylo ukrást přihlašovací údaje uživatele a napadnout s nimi, kromě jiného, mnoho populárních e-mailových aplikací.

Ve druhém čtvrtletí se objevilo celkem 291 800 nových mobilních malwarových programů, což je 2,8krát více než v předchozím období. Nalezen byl také jeden milion mobilních malwarových instalačních balíčků, což je sedminásobně více než v prvním čtvrtletí, dodává zpráva Kaspersky Lab.

201310DIY-Android-Malware-Analysis-Taking-apart-OBADZdroj: Kaspersky Lab

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře