Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyAmeričtí vojáci nemohou používat Tik Tok, aplikace prý představuje kybernetickou hrozbu

Američtí vojáci nemohou používat Tik Tok, aplikace prý představuje kybernetickou hrozbu

Vojáci amerických ozbrojených sil musí odstranit ze svých mobilních telefonů aplikaci Tik Tok. Upozornil na to server The Verge. Důvodem k zákazu jsou obavy z ohrožení kybernetické bezpečnosti. Zákaz se vztahuje také na zaměstnance ministerstva obrany i americké námořnictvo.

Každý, kdo sociální službu Tik Tok ve služebním telefonu používá, ji musí okamžitě odinstalovat. Podle portálu Military.com může aplikace sbírat citlivé údaje včetně údajů o poloze. Ministerstvo obrany navíc svým zaměstnancům nařídilo, aby sledovali, jestli na jejich telefonech nedochází k neobvyklým a nevyžádaným SMS a podobně.

Tik Tok patří nejvíce stahované aplikace pro mobilní telefony mezi mladými uživateli. Služba umožňuje vytvářet krátká hudební videa o délce až 15 vteřin, což je v současné době pravděpodobně nejstravitelnější doba, během které udrží mladí lidé pozornost. Sociální síť dnes eviduje zhruba 1,5 miliardy účtů.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře