Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyAmanita Design vydalo pohádkovou hru Pilgrims. Vypadá báječně

Amanita Design vydalo pohádkovou hru Pilgrims. Vypadá báječně

České studio Amanita Design, které stojí hrami jako Samorost, Machinarium nebo Chuchel, přichází s překvapivým oznámením. Do světa vypustilo novou hru, která se jmenuje Pilgrims a není přitom vůbec drahá. V rámci předplatného Apple Arcade pro iOS je dostupná za 5 dolarů (120 Kč), ve verzích pro Windows, Mac a Linux je ke stažení oficiálních stránkách vývojářů.

Pilgrims (v překladu Poutníci) je 2D adventura s pěknou kreslenou grafikou, která byla vždy jedním z taháků her Amanita Design. Sami vývojáři ji popisují jako „krátkou dobrodružnou hru odehrávající se v menších kulisách malebného království, inspirovaném klasickými středoevropskými a východoevropskými pohádkami“.

Hlavní klouzlo Pilgrims se podle nich ukrývá ve znovuhratelnosti. Pokud hru jednou dohrajete, nemažte ji, ale zkuste ji dohrát jinak, jiným způsobem. Cest, jak dosáhnout konce, je nespočet.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře