Alza podporuje herní talenty a přináší notebooky s Intel Optan


Alza podporuje herní talenty a přináší notebooky s Intel Optan

Největší tuzemský online prodejce přichází s novým herně zaměřeným projektem pod názvem Alza Gaming. Ten dává šanci mladým talentům stát se profesionálními hráči počítačových her. Fanouškům výkonných počítačů navíc přináší novou řadou PC sestav a notebooků s technologií Intel Optane Memory.

Je to už rok, co Alza vstoupila do světa e-sportu (profesionálního hraní počítačových her) jako generální partner týmu Alza.eXtatus, a zařadila se tak po bok firem jako Intel, Nvidia či Asus. Se svými aktivitami firma pokračuje, nový projekt počítá s větší podporou jednotlivců.

„Prostřednictvím projektu Alza Gaming chceme pomáhat lokálním talentovaným hráčům, aby mohli dospět. Přiměly nás k tomu výkony tuzemských hráčů na herních akcích, kde se mohli dostat dál, ale jejich technika je v nějakém ohledu zklamala,“ vysvětluje jeden z garantů projektu Jan Melicherík a dodává: „Rádi vyslechneme kohokoliv, kdo má zápal a cíl to někam dotáhnout. Pokud nás zaujme, dokážeme mu poskytnout nejen nové vybavení, ale i zázemí pro trénink a cenné rady profesionálů.“

V rámci Alza Gaming už firma přibrala pod svá křídla nadějný kvartet hráčů nejoblíbenější hry světa Player’s Unknown Battlegrounds. Kromě podpory konkrétních hráčů a herních komunit se firma podílí také na popularizaci esportu jako takového. S vlastní značnou herních PC sestav se plánuje zúčastnit různých festivalů a pod hlavičkou Alza Gaming již nyní připravuje zajímavé konference, setkání, turnaje, vydání nových her a mnohé další.

S novinkou přichází Alza.cz také ve své nabídce počítačů. Jako první e-shop v Česku a na Slovensku naskladnil notebooky se zabudovanou vyrovnávací (cachovací) pamětí Intel Optane Memory, která dokáže výrazně zrychlit výkon běžného počítače.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.