Cosmo moto je světlo na přilbu, které vám přivolá pomoc při nehodě


Cosmo moto je světlo na přilbu, které vám přivolá pomoc při nehodě

Být dobře viděn v silničním provozu i za snížené viditelnosti – to je nejdůležitější prvek pasivní bezpečnosti všech motorkářů. Nové světlo Cosmo moto, které je určeno pro montáž na přilbu, však nabízí i další vlastnosti, z nichž vyčnívá možnost automatického přivolání pomoci v případě nehody s udáním přesných souřadnic incidentu.

Nové moto světlo Cosmo moto je určeno pro montáž na přilbu, což zajišťuje jeho umístění v úrovni očí řidičů. Energií ho až na 8 hodin provozu zásobuje vestavěná dobíjecí baterie, a kromě permanentního nočního či denního svícení zajišťuje automatickou funkci brzdového světla, které řídí vestavěný tříosý akcelerometr. Ten společně s gyroskopem dokáže detekovat také nehodu a v případě, kdy po ní nezaznamená pohyb přilby po dobu 60 sekund, pošle ve spolupráci s příslušnou aplikací ve smartponu SOS zprávu s uvedením přesné GPS lokace na všechny předem určené kontakty. Světlo je k dostání ve třech barvách – lesklé černé, matné černé a lesklé bílé.

Moto světlo Cosmo moto obsahuje dvě části. První tvoří magnetická základna určená k pevné montáži na přilbu a druhou je samotné vodě odolné světlo vyrobené z pevného polykarbonátu. Oba komponenty se prodávají i samostatně, takže jedno světlo lze používat ve spojení s více přilbami. Pevné uchycení k přilbě zajišťuje silný magnet a dobrou viditelnost zprostředkovávají LED. Světlo nabízí tři možnosti svícení – denní režim, kdy zajišťuje pouze funkci brzdového světla, režim trvalého svícení současně s intenzivním efektem během brzdění a výstražné světlo, které lze použít pro upozornění účastníků silničního provozu na nebezpečí.

 

Pro snadné zapnutí světla stačí poklepat dvakrát na světlo. Komunikaci s příslušnou aplikací, s jejíž pomocí lze nastavovat režimy a která zároveň zajistí rozeslání SOS zprávy v případě nehody pomocí SMS, e-mailu či WhatsApp, zprostředkovává vestavěné rozhraní Bluetooth 4.0. Dobití baterie do plné kapacity pomocí běžného microUSB konektoru trvá 2,5 hodiny.

Moto světlo Cosmo moto je dostupné za zaváděcí cenu 2 990 Kč (3 190 Kč v matném černém provedení). Magnetická základna, která je určena pro pevnou montáž na přilbu, stojí 590 Kč.

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.