Středa, 12 června, 2024
DomůNovinkyCosmo moto je světlo na přilbu, které vám přivolá pomoc při nehodě

Cosmo moto je světlo na přilbu, které vám přivolá pomoc při nehodě

Být dobře viděn v silničním provozu i za snížené viditelnosti – to je nejdůležitější prvek pasivní bezpečnosti všech motorkářů. Nové světlo Cosmo moto, které je určeno pro montáž na přilbu, však nabízí i další vlastnosti, z nichž vyčnívá možnost automatického přivolání pomoci v případě nehody s udáním přesných souřadnic incidentu.

Nové moto světlo Cosmo moto je určeno pro montáž na přilbu, což zajišťuje jeho umístění v úrovni očí řidičů. Energií ho až na 8 hodin provozu zásobuje vestavěná dobíjecí baterie, a kromě permanentního nočního či denního svícení zajišťuje automatickou funkci brzdového světla, které řídí vestavěný tříosý akcelerometr. Ten společně s gyroskopem dokáže detekovat také nehodu a v případě, kdy po ní nezaznamená pohyb přilby po dobu 60 sekund, pošle ve spolupráci s příslušnou aplikací ve smartponu SOS zprávu s uvedením přesné GPS lokace na všechny předem určené kontakty. Světlo je k dostání ve třech barvách – lesklé černé, matné černé a lesklé bílé.

Moto světlo Cosmo moto obsahuje dvě části. První tvoří magnetická základna určená k pevné montáži na přilbu a druhou je samotné vodě odolné světlo vyrobené z pevného polykarbonátu. Oba komponenty se prodávají i samostatně, takže jedno světlo lze používat ve spojení s více přilbami. Pevné uchycení k přilbě zajišťuje silný magnet a dobrou viditelnost zprostředkovávají LED. Světlo nabízí tři možnosti svícení – denní režim, kdy zajišťuje pouze funkci brzdového světla, režim trvalého svícení současně s intenzivním efektem během brzdění a výstražné světlo, které lze použít pro upozornění účastníků silničního provozu na nebezpečí.

 

Pro snadné zapnutí světla stačí poklepat dvakrát na světlo. Komunikaci s příslušnou aplikací, s jejíž pomocí lze nastavovat režimy a která zároveň zajistí rozeslání SOS zprávy v případě nehody pomocí SMS, e-mailu či WhatsApp, zprostředkovává vestavěné rozhraní Bluetooth 4.0. Dobití baterie do plné kapacity pomocí běžného microUSB konektoru trvá 2,5 hodiny.

Moto světlo Cosmo moto je dostupné za zaváděcí cenu 2 990 Kč (3 190 Kč v matném černém provedení). Magnetická základna, která je určena pro pevnou montáž na přilbu, stojí 590 Kč.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře