Facebook Messenger postihl výpadek, potíže měli i čeští uživatelé


Facebook Messenger postihl výpadek, potíže měli i čeští uživatelé

Populární aplikaci pro on-line komunikaci Messenger postihl včera večer celosvětový výpadek. Uživatelé této služby, kterou provozuje společnost Facebook, nemohli několik hodin odesílat ani přijímat zprávy, stejně tak nebylo možné přes Messenger telefonovat.

Výpadky hlásili lidé jak ve Spojených státech, tak prakticky po celé Evropě, jak ukázala webová stránka Down Detector, na které uživatelé pravidelně hlásí nedostupnost služeb. Nefunkčnost Messengeru byla největší v evropských zemích jako je Polsko, Česko a Slovenská republika. Trvalo zhruba tři hodiny, než se problém podařilo odstranit a služba začala normálně fungovat.

Co velký výpadek způsobilo, zatím zástupci Facebooku neprozradili. V tuto chvíli tak není jasné, zda šlo o technickou závadu, či útok hackerů. Chatovací aplikace Messenger je vůbec tou nejpopulárnější na světě. Na konci loňského roku měla 1,3 miliardy aktivních uživatelů měsíčně.

foto: downdetector

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.