Úterý, 11 června, 2024
DomůNovinkyAlza do ČR přivezla chytré hodinky s Braillovým písmem

Alza do ČR přivezla chytré hodinky s Braillovým písmem

Chytré hodinky dokáží zobrazit nejen čas, ale skrze aplikaci i notifikaci z mobilního telefonu v Braillově písmu. Dot Watch obchod Alza.cz testoval ve spolupráci se Světluškou (projekt Nadačního fondu Českého Rozhlasu) a nyní pro hodinky vyvíjí českou verzi. Zájemci si je mohou zatím předobjednat, dostupné budou od května.

Ovládání hodinek by mělo být snadné a intuitivní. Jejich největší výhodou je maximální soukromí. Potvrzuje to i nevidomý Zdeněk Rybák, který pro Alzu přes Světlušku novinku testoval: „Dot Watch mi velmi ulehčují život. Dříve jsem musel např. pro čtení SMS zpráv používat hlasového asistenta v telefonu, což nebylo příliš komfortní třeba při cestování v MHD. Teď si můžu zjistit čas a další informace kdykoliv a kdekoliv, aniž by to někdo slyšel nebo to někoho rušilo.“

Hodinky tvoří speciální čtyřřádkový dotykový displej s hliníkovými body, které zobrazují Braillovo písmo. Kromě ukazování času fungují také jako stopky, budík a díky propojení přes Bluetooth dokáží uživatele jemným vibrováním informovat i o příchozích hovorech, SMS, aktuálním počasí či upozornění ze sociálních sítí. Skrze mobilní aplikaci jsou kompatibilní s operačním systémem iOS i Android a na jedno nabití vydrží až týden.

V České republice budou Dot Watch dostupné formou předobjednávek, a to za cenu 9 999 Kč.

Zdroj: Alza

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře