Foxconn za 866 milionů dolarů kupuje Belkin


Foxconn za 866 milionů dolarů kupuje Belkin

Foxconn oznámil záměr koupit výrobce příslušenství pro mobilní telefony, tablety a počítače Belkin International a jeho značky Linksys, Wemo a Phyn. Koupi plánuje uskutečnit prostřednictvím své dceřiné společnosti Foxconn Interconnect Technology a výše obchodu dosahuje 866 milionů dolarů. Záměr zatím čeká na schválení Komisí pro zahraniční investice v USA.

Nákup společnosti Belkin doplňuje předchozí nákupy společností Nokia a Sharp. Oblast mobilní komunikace, IT příslušenství a řešení pro chytré domácnosti představují z pohledu budoucích spotřebitelů oblast výrazného růstu.

Český Foxconn posiluje aktivity v této oblasti a v tomto pololetí otevřel dalších 300 pracovních míst v pardubickém centru renovace chytrých telefonů. „Zájem o práci s moderními technologiemi je velký, z celkového počtu se nám za toto čtvrtletí podařilo obsadit již 30 % míst,“ doplnil tiskový mluvčí společnosti.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.