Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyAlcatel One Touch Hero zaujme velkým displejem a nejchytřejším příslušenstvím

Alcatel One Touch Hero zaujme velkým displejem a nejchytřejším příslušenstvím

Na český a slovenský trh dorazil high-endový model Hero, který v sobě spojuje funkce chytrého telefonu a tabletu. Novinka zaujme velkým šestipalcovým IPS displejem s Full HD rozlišením, který je díky preciznímu zpracování téměř bez okrajů a šikovnými softwarovými vychytávkami.

Nový tabletomobil společnosti Alcatel si i přes obří displej zachovává kompaktní rozměry a jen 8,5 mm tenké tělo, takže se pohodlně drží v ruce, k čemuž přispívá i zadní strana telefonu s úpravou soft-touch.

Křížence pohání čtyřjádrový procesor s taktem 1,5 GHz, vybaven je dále kvalitním třináctimegapixelovým fotoaparátem a baterií o kapacitě 3400 mAh. Tělo telefonu ukrývá praktický stylus, jehož přednosti vyniknou zejména při ovládání speciálních aplikací. Hero se dodává v balení společně s flipovým pouzdrem Magicflip s LED diodami, které upozorní uživatele na zmeškané hovory, e-maily nebo aktuální čas.

Hero obsahuje také speciální předinstalované aplikace, které vám umožní naplno využít výhod, které poskytuje velký šestipalcový displej. K jejich ovládání je určen kvalitní stylus integrovaný přímo v telefonu, s jehož pomocí si můžete snadno zapisovat poznámky nebo vytvářet koncepty.

  • Scribe Note – tato aplikace funguje jako váš papírový poznámkový blok. Můžete nejen čmárat stylusem, nebo prstem, ale i vkládat obrázky, texty a vše spolu následně kombinovat.
  • Scribe Calculator – speciální aplikace s kalkulačkou umí rozpoznávat ručně psané rovnice a sama je poté i vypočítá. Zlomky, odmocniny, mocniny, sinus, cosinus … výpočty můžete psát jako na běžný papír.
  • Adobe Reader – umožní čtení, úpravu a vytváření dokumentů ve standardních formátech Microsoft Office. Zároveň můžete komentovat, podtrhávat a sdílet celou řadu PDF souborů.

Hero má hned dva sloty na SIM karty, takže si prostřednictvím intuitivního rozhraní můžete jedním dotykem zvolit, se kterou SIM kartou chcete uskutečnit hovor, posílat SMS nebo se připojovat k mobilnímu internetu. V Česku a na Slovensku se phablet prodává za 9 990 korun, resp. 369,90 euro s DPH.

Praktickým doplňkem nového modeluje stylový kryt MagicFlip. Jeho hlavním úkolem je chránit displej před poškrábáním, kromě toho ale také prostřednictvím LED diod dokáže zobrazit čas a nejdůležitější upozornění, jako jsou zmeškané hovory, zprávy nebo třeba ekvalizér znázorňující přehrávání hudby.

HERO_scene HERO Bluish Black Back-Right V1.0 HERO Bluish Black Front-Right V1.0 HERO_LED Flip

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. „Příslušenctví“ hned v nadpise je fakt ukázka profesionality. 🙂

    • Na překlep nelze upozornit bez zbytečných útoků? Vám se to asi nikdy nestalo. Gratuluji 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře