Pátek, 21 června, 2024
DomůRecenzeTOP 10 nejlepších strategických her pro Android

TOP 10 nejlepších strategických her pro Android

Dotykové displeje mobilních zařízení s Androidem jsou pro strategické hry jako dělané, na Google Play se tak povalují tisíce strategií všeho druhu. Abyste se v té nepřehledné změti strategických her nemuseli sáhodlouze přehrabovat, připravili jsme pro vás seznam těch nejlepších strategických her, které na Android zatím vyšly. Při našem výběru finálové desítky jsme přitom dbali o to, aby hra byla schopná odolat zubu času a dobře vás pobavila dnes, stejně jako i za pět let.

V našem výběru 10 nejlepších strategických her pro Android najdete zástupce klasických real-timeových strategií, ale i nějaké ty tower-defense a tower-offense hry. Nezapomněli jsme však ani na tahové strategie, podnikatelské strategie a minimalistické strategie, které jsou nejen módní, ale také velice chytlavé! Všem fanouškům strategií přejeme spoustu zábavy.

Autumn Dynasty

Real-time strategie Autumn Dynasty přichází s podmanivým grafickým zpracováním, ale především s propracovaným herním stylem, což znamená, že si ji užijí hráči, kteří jsou schopní rozeznat kopiníky od jízdy a umí si poradit s jejich slabými i silnými stránkami. Pokročilé strategické možnosti hry jsou potom doplněny ještě vlastnostmi terénu (v bažině se chodí pomaleji) a speciálními schopnostmi jednotek, kdy jízda umí zapálit lesy, kopiníci se v lese zneviditelní a např. rytíři na protivníky sešlou z hory lavinu. Za zmínku nakonec stojí i rozmanitá náplň misí (úkoly se po celou dobu hry prakticky neopakují) a důmyslný ovládací systém hry, kdy rozkazy k pohybu jednotek vykreslujete přímo na herní obrazovku, což je nejen efektní, ale také velice šikovné.

autumn-dynasty

 

[appbox googleplay com.touchdimensions.autumndynasty]

Anomaly 2

Na Anomaly 2 už pěla chválu spousta lidí. My si proto vystačíme s tím, abychom vám tuto hru krátce představili. Anomaly 2 je jedna z nejlepších tower-offense her (tedy obrácených tower-defense her, nebo také tower-defense her naruby), na níž vás na první pohled upoutá tříáčkový vizuál, za nějž by se nemusela stydět ani jakákoliv konzolová hra. A tomu pak samozřejmě sekunduje i zajímavá a pestrá herní náplň podložená solidním příběhem. Co víc si přát?

anomaly2

 

[appbox googleplay com.elevenbitstudios.anomaly2game]

Kingdom Rush

Tower-offense hru jsme tu už měli, takže teď se můžeme věnovat klasickému tower-defense titulu. Pojďme na to. Za zdaleka nejlepší tower-defense hru pro Android považujeme Kingdom Rush a její pokračování Kingdom Rush Frontiers – spousta nepřátel i zajímavých obranných věží doplněná speciálními dovednostmi, které – pokud je vyvoláte ve správný čas – dokážou významně zamíchat průběhem hry. A zapomenout nesmíme ani na osobitý grafický styl. Měli bychom k tomu dodávat ještě něco navíc? Pokud nám nevěříte, mohli byste uvěřit alespoň těm 16.000 hráčů, kteří na Google Play titutlu Kingdom Rush udělili absolutní hodnocení a vygenerovali tak průměrné hodnocení 4,7 bodů.

kingdom-rush

 

[appbox googleplay com.ironhidegames.android.kingdomrush]

Plants vs. Zombies 2

První díl Plants vs. Zombies si nás dokonale obtočil kolem prstu – ať už jsme ho hráli na telefonu s Androidem, nebo na Xboxu měli jsme tuhle hru za dokonalost samu – jenže pak přišel druhý díl, který byl k našemu údivu minimálně dvakrát tak lepší! Propracovanější grafikou je výčet zajímavých vylepšení pouze na svém začátku. Dále musíme uvést nové obranné květiny (ano, hra je svým způsobem z žánru tower-defense) a samozřejmě i nepřátele, nebo inovaci v oblasti speciálních schopností. Jo a ještě jsme zapomněli na něco hodně podstatného – hra je free-to-play, takže v ní můžete narazit na mikrotransakce, s troškou trpělivosti však nemusíte pustit ani korunu – odzkoušeli jsme to na vlastní kůži!

plants-vs-zombies2

 

[appbox googleplay com.ea.game.pvz2_row]

FIZ: Brewery Management Game

FIZ: Brewery Management Game vplula na Google Play na konci minulého roku – bez jakýchkoliv fanfár, naprosto nenápadně – a tak se dá říct, že jsme o ní zakopli úplně náhodou. O to větší na nás však udělala dojem – nejen že přišla s velice přitažlivým námětem (celá hra se točí kolem vaření piva), nabízí ovšem také zajímavé příběhové úkoly a spoustu možností, kterak se s nimi popasovat. Jo a málem bychom zapomněli – ta pixelartová grafika je prostě sexy!

fiz-brewery-management-game

 

[appbox googleplay com.bitbybitstudios.fiz]

Rebuild

Dlouho jsme váhali, zdali do našeho výběru nominovat vtipnou tahovou strategii Devil’s Attorney, nebo dát přednost o něco vážnější tahovce Rebuild, jenže tyhle dvě hry máme opravdu, ale opravu rádi, takže jsme nakonec museli nechat promluvit širokou hráčskou veřejnost a rozhodnout se podle počtu pětihvězdičkových hodnocení na Google Play. Jak tedy sami vidíte, vyhrála Rebuild, tahová strategie s postapokalyptickou tematikou, v níž je vaším úkolem starat se o skupinu lidí, hledat zásoby jídla, zajímat důležité budovy, nabírat nové členy party atd. Pokud jste však zatížení na tahovky, neměli byste si nechat ujít ani jednu zmiňovanou hru.

A jedna, respektive dvě zajímavosti nakonec. Za strategií Rebuild stojí Sarah Northway (manželka Colina Northwaye, tvůrce hry Incredipede), která prý chtěla na vlastní kůži vyzkoušet všechny strasti a slasti game designu, což se jí nakonec možná stalo osudným – o několik měsíců později už žádala veřejnost na Kickstarteru o příspěvek na pokračování Rebuild a nutno podotknout, že byla úspěšná – Rebuild 2 by měl na Android dorazit během tohoto roku.

rebuild

 

[appbox googleplay air.com.sarahnorthway.rebuild2]

Auralux

Auralux je zástupcem minimalistických real-timeových strategií, kterých se na Google Play v jednom momentu vyrojilo přehršel. Vzpomeňme například na Tentacle Wars, nebo Spawn Wars (můžete znát také pod kontroverzním názvem Sperm Wars) a mnoho dalších méně úspěšných kousků. A proč jsme vlastně vybrali právě Auralux? Svým grafickým zpracováním a relaxační muzikou povýšila hry na umění. A navíc je na Google Play k dispozici ke stažení zdarma.

auralux

 

[appbox googleplay com.wardrumstudios.auralux]

Game Dev Story

Čestné místo v našem výběru nejlepších strategických her by si dost možná zasloužily všechny hry od Kairosoftu – Venture Towns počínaje, Hot Springs Story konče. Tihle chlapíci vývoj strategických her pro Android mají v malíčku a tak je při výběru toho správného kousku z jejich portfolia důležitá pouze jedna jediná věc – herní námět. No a co může být přitažlivějšího než zahrát si na herního vývojáře a vyvíjet ty nejlepší hry na světě? Nevíte? Tak to jste na tom stejně!

game-dev-story

 

[appbox googleplay net.kairosoft.android.gamedev3enL]

[appbox googleplay net.kairosoft.android.gamedev3en]

Rymdkapsel

Někdo Rymdkapsel označuje za propracovanou strategii ve stylu SimCity, jiný vám o ní poví zase to, že mu připomíná herní jógu. A co je pravda? Asi vás to překvapí, ale obojí. Rymdkapsel v sobě spojuje principy budovatelských strategií, tower defense her a světoznámého Tetrisu, což vám servíruje v naprosto nenásilném grafickém vizuálu okořeněném relaxační muzikou a skutečností, že vedle stavby budov máte jen omezené možnosti ovládání jednotek (rozdělení na jednotlivé práce + přidělování priority výstavbě budov). Není to nuda? Právě naopak! Díky tomuto systému vylezou na povrch všechny vaše strategické chyby!

rymdkapsel

 

[appbox googleplay com.grapefrukt.games.rymdkapsel1]

Plague Inc.

Plague Inc. je pro nás takovou nekorunovanou královnou strategických her. V podstatě se dá říci, že kdokoliv z našeho okolí tuhle hru vyzkoušel, hned tak ji ze svého telefonu nevymazal. Premisa hry je jednoduchá – musíte vyhubit celé lidstvo, navíc co nejrychleji dovedete (výsledky se zapisují do tabulek). K tomu vám poslouží vir, bakterie nebo jiné pěkné mikrozviřátko, jehož podstatu můžete vylepšovat příznaky (od kašlání až po smrtelné krvácení atd.), způsoby rozmnožování a resistencí proti lékům, podnebí atd. Hra přitom poměrně věrně simuluje, co by se na Zemi stalo ve skutečnosti a tak máte hodně dlouho s čím experimentovat (naší specialitou je vyvinutí co nejnebezpečnějšího viru, jemuž poté dáme do vínku schopnost přenášet se vzduchem). Ovšem zdaleka nejlepší je skutečnost, že Plague Inc. je k dispozici zdarma a zdarma lze získat i nové tipy virů a nemocí – stačí vyhrát předešlou hru na normální obtížností stupeň. Tak na co ještě čekáte?

plague-inc

[appbox googleplay com.miniclip.plagueinc]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře