Zaměstnanec Huawei tvrdí: Pracujeme na novém Nexus telefonu


Zaměstnanec Huawei tvrdí: Pracujeme na novém Nexus telefonu

Nový smartphone z řady Nexus má být postaven na základech nástupce modelu Mate 7. Spadat tedy bude do segmentu takzvaných phabletů. Hovoří se o úhlopříčce 5,7 palce a Quad HD rozlišení. Jeho výrobcem bude Huawei.

O tom, že čínský výrobce připravuje příští smartphone z edice Nexus, se spekuluje už delší dobu. Nyní měl tyto informace potvrdit jeden nejmenovaný zaměstnanec britské pobočky této společnosti, uvedl to server IB Times.

Nové detaily k samotnému telefonu si však nechal pro sebe. Podle dřívějších zpráv by měl mít phablet 5,7palcový displej s rozlišením 2560 × 1440 pixelů a být postaven na osmijádrovém procesoru Qualcomm Snapdragon 810 nebo vlastním čipu Kirin. Baterie má mít kapacitu 3 500 mAh.

Zatím poslední referenční Google telefon vyrobila Motorola, tato firma však nyní ustoupí do pozadí. Nový smartphone s logem Nexus má opět vyrobit LG, které má zkušenosti se dvěma staršími generacemi a vůbec poprvé také Huawei. Letos bychom se tak měli dočkat dvou Nexusů.

huawei-p8

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Diskuze: Zaměstnanec Huawei tvrdí: Pracujeme na novém Nexus telefonu


  1. pedes

    Smartphony a doplňky od Huawei dlouhodobě nabízejí kvalitní zpracování , povedený design a vyladěné prostředí, to předvedl u i v článku zmíněném Mate7, takže jsem opravdu zvědav jaký bude coby Nexus.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.