Podzimní večery s Androidem: Čtečky knih pro Android


Podzimní večery s Androidem: Čtečky knih pro Android

Venku začíná přituhovat, sluníčko se z posledních sil snaží o poslední teplé dny, podzim nezadržitelně přichází. Společně s krácením denního světla a klesáním teplot se většina lidí uchyluje místo trávení času venku k trávení času ve svých příbytcích a obydlích. Nejeden z nich pak večer upřednostní před sledováním televize knihu.

Že už máte svoji domácí knihovnu přelouskanou od začátku na konec a zpět? Pokud vlastníte zařízení s Androidem, ničemu to nevadí. Kromě surfování po internetu, hraní her, sledování filmů a dalších věcí si můžete na Androidu i číst knížky.

Stačí k tomu jen vhodný nástroj, který vám dovolí knížky pohodlně za chladných podzimních večerů u krbu se sklenkou brandy či koňaku louskat. A které že ty čtečky knih jsou pro Android dostupné a co umějí?

Moon+ Reader

Moon+-Reader-1 Moon+-Reader-2

Příjemná čtečka knih s dobrým ovládáním a spoustou funkcí a nastavení. Podporuje formáty epub, mobi, chm, cbr, cbz, umd, fb2, txt, html, rar, zip nebo OPDS. Prostředí je pěkně provedené a intuitivní. Přímo v aplikaci si můžete nastavit velikost řádku a písma, tučně, kurzívou, stíny, průhlednost a další.

Můžete vybírat z 10 předdefinovaných schémat, aplikace podporuje denní a noční režim. K dispozici máte 24 nastavitelných akcí (dotek obrazovky, swipe gesta, hardwarové klávesy) může vyvolat 15 událostí: hledat, zálohovat, témata, navigace, velikost písma a další. Podsvícení je možné změnit pouhým přejetím prstem po levém okraji obrazovky. Podpora gest.

Moon+ Reader
Moon+ Reader
Vývojář: Moon+
Cena: Zdarma

Mimo free verze je k dispozici ještě placená pro, která přidává navíc podporu multidotykového ovládání, odstraňuje reklamy, přidává možnost zatřesení telefonem pro čtení nahlas (Text-to-speech, podporuje TTS engine), možnost nastavení hesla pro zapnutí, podpora ovládání pomocí kláves na připojeném bluetooth headsetu, podpora přidávání knih na plochu, podpora sdílení vysvětlivek, označení a záložek, podpora PDF, čtení statistiky, zákaznická podpora přes email.

Moon+ Reader Pro
Moon+ Reader Pro
Vývojář: Moon+
Cena: 129,99 Kč

V některé z dalších recenzí si Moon+ Reader představíme podrobněji.

Aldiko Book Reader

Aldiko-Book-Reader-1 Aldiko-Book-Reader-2

Aldiko Book Reader je velmi podobný Moon+ Readeru. Čtečka podporuje formáty EPUB, PDF a Adobe DRM encrypted eBooks. V aplikaci si můžete změnit velikost fontu, typ fontu, barvu fontu a pozadí, zarovnání a další. Aplikace podporuje denní a noční režim. Uživatelské prostředí je velmi přívětivé a intuitivní. Aplikace umožňuje také procházení katalogů a nákup knih. Zajímavostí je podpora fulltextového vyhledávání, slovníku či přidávání vlastních oblíbených katalogů.

Aldiko-Book-Reader-3 Aldiko-Book-Reader-4

Aldiko Book Reader
Aldiko Book Reader
Vývojář: Aldiko Limited
Cena: Zdarma

Aplikace je kromě free verze dostupná i v placené pro. Aldiko Book Reader Premium má navíc funkci zvýrazňování, poznámky, widgety na domovskou obrazovku, rychlejší updaty a neobsahuje reklamu.

Aldiko Book Reader Premium
Aldiko Book Reader Premium
Vývojář: Aldiko Limited
Cena: 149,99 Kč

Cool Reader

Cool-Reader-1 Cool-Reader-2

Cool Reader je z rodiny freeware open source aplikací, což znamená, že čtečka je vyvíjena fanoušky a programátory zcela zdarma. Vyznačuje se podporou velkého spektra formátů: epub, fb2, txt, doc, rtf, html, chm, tcr, pdb, pml. Aplikace opět umožňuje nastavit velmi mnoho věcí, od barvy, velikosti a typu fontů, přes vzhled pozadí, zarovnávání řádků, css stylů, žáložek, podsvícení, slovníků, stylu posouvání stránek a dalších.

Aplikace podporuje denní a noční zobrazení, převod textu na řeč (TTS), export záložek v textu, přidávání fontů písem, autoscroll a další.

Cool-Reader-3 Cool-Reader-4 Cool-Reader-5

Cool Reader
Cool Reader
Vývojář: Vadim Lopatin
Cena: Zdarma

Vývojáře můžete podpořit příspěvkem, za který již ale nic nového neobdržíte, protože aplikace má již vše dostupné. Záleží na vás, který ze 3 dostupných balíčků příspěvků si zaplatíte a stáhnete.

Cool Reader Bronze Donation
Cool Reader Bronze Donation
Vývojář: Vadim Lopatin
Cena: 19,50 Kč
Cool Reader Silver Donation
Cool Reader Silver Donation
Vývojář: Vadim Lopatin
Cena: 57,84 Kč
Cool Reader Gold Donation
Cool Reader Gold Donation
Vývojář: Vadim Lopatin
Cena: 192,72 Kč

FBReader

FBReader-1 FBReader-2 FBReader-3

FBReader je čtečka pro nenáročné uživatele podporující formáty epub, rtf, fb2(.zip), mobi, a plain text file. Aplikace obsahuje několik populárních anglických, francouzských, ruských, čínských a polských knihoven pro stahování knižních titulů. FBReader spolupracuje s externími slovníky: ColorDict, all Slovoed dictionaries (by Paragon Software), Fora Dictionary, FreeDictionary.org, LEO dictionary. Aplikace je lokalizovaná do 14 jazyků pod open source licencí. Ke čtečce lze dohrát různé pluginy od autora.

FBReader
FBReader
Cena: Zdarma

Mantano Ebook Reader Lite

Mantano-Ebook-Reader-Lite-1 Mantano-Ebook-Reader-Lite-2

Jednoduchá čtečka pro ty, kteří potřebují přelouskat obsah ve formátech epub a pdf. Aplikace umožňuje přímé stahování knížek pomocí OPDS katalogů či jejich vlastní tvorbu. Co se týče obsahu v pdf, patří tato čtečka ke špičce. U pdf podporuje rychlé posouvání textu, pan & zoom, dvojité poklepání pro jeden sloupec na displeji, text dokáže přelámat tak, aby byl právě přes celý displej. U epub dokumentů je tradičně možné měnit velikost, vzhled a barvu fontu. Aplikace podporuje denní a noční režim čtení, převod textu na řeč, vytváření poznámek a další.

Mantano-Ebook-Reader-Lite-3 Mantano-Ebook-Reader-Lite-4 Mantano-Ebook-Reader-Lite-5

Bookari Free Ebook Reader
Bookari Free Ebook Reader
Vývojář: Mantano
Cena: Zdarma

Vedle free verze je dostupná i verze placená, která odebírá z aplikace reklamu.

Bookari Ebook Reader Premium
Bookari Ebook Reader Premium
Vývojář: Mantano
Cena: 159,99 Kč

Book Reader Free (Reader+)

Book-Reader-Free-Reader+-1 Book-Reader-Free-Reader+-2 Book-Reader-Free-Reader+-3

Čtečka podporující formáty epub, rtf, FB2 (. Zip), Mobi, txt, html a OPDS. Aplikace umožňuje nastavit velikost, typ a barvu fontu, barvu pozadí, zarovnání textu, denní a noční režim. Aplikace umožňuje hledat knihy v on-line katalozích. Velkou nevýhodou aplikace je, že obsahuje airpush (zobrazování reklamy na stavovém řádku).

Book-Reader-Free-Reader+-4 Book-Reader-Free-Reader+-5 Book-Reader-Free-Reader+-6

Book Reader Free (Reader+)
Book Reader Free (Reader+)
Vývojář: Free Apps Dev
Cena: Zdarma

A jakou čtečku knih používáte vy?

The following two tabs change content below.

Martin Polický

Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.Diskuze: Podzimní večery s Androidem: Čtečky knih pro Android


  1. Pingback: Jak nejlépe na ebooky? Moon+ Reader pod drobnohledem - Svět aplikacíPocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.