Netmarketshare: Windows 10 má momentálně 22,59 % trhu


Netmarketshare: Windows 10 má momentálně 22,59 % trhu

Podle NetMarketShare jsou nejrozšířenějším operačním systémem stále Windows 7. Nová Windows 10 najdeme téměř na čtvrtině počítačů. Tempo růstu však v poslední době zpomaluje.

Za poslední měsíc podíl Windows 10 vzrostl jen nepatrně (+ 0,06 %) a nový systém tak momentálně drží podíl ve výši 22,59 %. Dalšímu rozšíření „desítek“ by měl napomoci blížící se konec roku a to hlavně díky předvánočním nákupům.

Nejrozšířenější jsou nadále Windows 7 s 48,39% podílem a Windows 8.1 stále používá 8,40 % lidí (nebo tedy spíše počítačů, které NetMarketShare detekuje v rámci sledování návštěvnosti). Windows XP dosáhly na 8,27 %. Na dalších místech najdeme systémy Mac OS X 10.11, Linux a Windows 8.

K uvolnění Windows 10 mezi širokou veřejnost došlo 29. července 2015 a jen během prvních 24 hodin na novou distribuci přešlo 14 milionů počítačů. O zhruba třináct měsíců později, tedy letos v září, Microsoft zveřejnil informaci, že systém dosáhl milníku 400 milionů instalací.

awda

Zdroj: Netmarketshare

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.