Nejnovější iOS aktualizace zničí opravené iPhony s neoficiálními komponentami


Nejnovější iOS aktualizace zničí opravené iPhony s neoficiálními komponentami

Společnost Apple se rozhodla bojovat proti neautorizovaným servisům a to bez jakýchkoliv skrupulí. Nejnovější aktualizace na iOS9 totiž detekuje iPhony, které byly opraveny v neautorizovaných servisech, a potom je zablokuje.

Spousta lidí dává kvůli vysokým nákladům na opravu iPhonů a iPadů přednost servisům třetích stran, které jsou levnější. Nižší cenu má však často na svědomí použití neoficiálních komponent. A právě to se Applu zjevně moc nelíbí – po aktualizaci tak iPhony s neoficiálními komponentami hlásí „Error 53“ a nejde s nimi udělat vůbec nic.

Majitel známé internetové stránky iFixit uvedl: „Problém nastává v případě výměny tlačítka Home a nebo kabelu. Po updatu telefon zkontroluje, zdali používá originální komponenty, a pokud ne, tak ho jednoduše uzamkne. Nevím o žádném způsobu, který by ho dokázal přivést zpět k životu“.

V současné době je tak jediným možným řešením koupě nového iPhonu.

Společnost Apple k tomuto kroku vydala oficiální vyjádření:

„Chráníme údaje o otiscích prstů pomocí zabezpečeného enklávu, který je unikátně spárovaný se snímačem Touch ID. Pokud je iPhone opraven v autorizovaném servisu a nebo v Apple Storu a dojde k výměně dotykového senzoru Touch ID, otisk se znovu spáruje. Tato skutečnost zajišťuje, že zařízení a funkce iOS týkající se Touch ID zůstávají v bezpečí. Bez této jedinečné kontroly může jakákoliv náhrada za Touch ID pro uživatele představovat nebezpečí a neautorizované osoby mohou získat přístup k zabezpečeným datům uživatele. Update přináší dodatečnou kontrolu a pokud zjistí, že v iPhonu se nachází neoriginální Touch ID tlačítko, zobrazí chybu 53. Pokud se zákazník s touto neopravitelnou chybou setká, doporučujeme mu kontaktovat podporu Applu“.

Takové vyjádření je sice docela srozumitelné, ale na druhou stranu – blokovat svým zákazníkům produkty bez jediného varování je docela přehnané. No ne?

iphoneoprava-640x480

Zdroj: The Guardian

Sdílejte na sociálních sítích

The following two tabs change content below.
Martina Lipertová

Martina Lipertová

Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.Diskuze: (3)


  1. Kikina

    Vaše data vám, ovce, ochráníme i za tu cenu, že vám k nim znemožníme přístup. Amen.

  2. Tesid

    Pokud neni zarizeni v zaruce je to z jejich strany asi i protipravni jednani. A akorad dalsi uzivatele odradi od nakupu.

  3. Pingback: Apple čelí žalobě za blokování iPhonů opravených v neautorizovaném servisu - Svět aplikacíEmail
Print
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.