Huawei chce na trhu se smartphony do dvou let předstihnout Apple


Huawei chce na trhu se smartphony do dvou let předstihnout Apple

Huawei má v plánu během následujících dvou let vystřídat amerického konkurenta Apple na pozici druhého největšího výrobce chytrých telefonů na světě. Agentuře Reuters to řekl šéf divize pro spotřební elektroniku Richard Yu.

V letošním třetím čtvrtletí dodal Huawei zákazníkům 33,6 milionu smartphonů, přičemž jeho tržní podíl činil devět procent. Dodávky Applu v témže období dosáhly 45,5 milionu kusů, což znamenalo dvanáctiprocentní podíl na trhu. Samsung s dodávkami kolem 75 milionů přístrojů a tržním podílem přes 20 procent pak třetímu kvartálu jasně dominoval.

Na český trh se smartphony Huwaei oficiálně vstoupil před pěti lety. Do té doby u nás čínská firma telefony nabízela jen přes operátory, kteří je prodávali pod vlastními značkami. Tváří marketingové kampaně Huawei v ČR je hokejista Jaromír Jágr.

Zdroj: CTK

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz, nadšenec do mobilních technologií a her. Podporovatel Sea Shepherd Conservation Society (SSCS).Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.