Na Facebooku pobíhá staronový hoax týkající se soukromí


Na Facebooku pobíhá staronový hoax týkající se soukromí

Facebook od nového roku mění svá pravidla. V reakci na to se na něm začal šířit staronový hoax, který uživatelům radí, jak si zachovat autorská práva na publikovaný obsah. Nachytat se nechalo mnoho lidí. Možná i vy, nebo někteří vaši přátelé.

Každá větší změna v pravidlech používání Facebooku odstartuje řetězové rozesílání různých zpráviček, které uživatelům slibují, že pakliže je budou sdílet, budou chráněni autorským zákonem. Je to samozřejmě nesmysl.

Jeden čerstvý příklad je tu:

1a

Podobná zpráva však duševní vlastnictví neochrání. Skutečnost je taková, že uživatelé jsou povinní se řídit Pravidly užívání, s čímž souhlasili při registraci účtu. A samozřejmě platnými zákony, stejně jako je jimi nucen řídit se Facebook.

„Podmínky, s nimiž jste souhlasili, změnit nijak nemůžete, respektive můžete, ale jedině tak, že přestanete Facebook používat,“ uvedl v článku na serveru Lupa publicista Daniel Dočekal.

Přiznejte se, kdo z vás se nechal nachytat?

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Diskuze: (3)


  1. GOS

    Na tohle se opravdu mohl někdo nechat nachytat? To by musel být člověk opravdu hodně naivní. 🙂

  2. Pingback: Na Facebooku pobíhá staronový hoax týkající se soukromí

  3. Pingback: Na Facebooku prebieha starý hoax. Je to len fáma, nenechajte sa nachytať! | AndroidPortal.skPocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.