Asus má nový Fonepad 7 s Androidem 5.0 Lollipop


Asus má nový Fonepad 7 s Androidem 5.0 Lollipop

Společnost Asus představila svůj nejnovější přírůstek do řady tabletů Fonepad 7. Model FE375CL zaujme hlavně tím, že je na něm už z výroby předinstalovaný operační systém Android 5.0 Lollipop. Hardwarovou výbavou přístroj spadá do střední třídy.

Technické parametry nového Fonepadu dle serveru phonearena.com zahrnují čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3530 s frekvencí 1,3 GHz, sedmipalcový IPS displej s rozlišením 1 200 × 800 px, 2 GB RAM a 8 GB nebo 16 GB uživatelské paměti. Zadní straně má vévodit pětimegapixelový fotoaparát a vepředu bychom měli najít dvoumegapixelový foťák pro selfie.

Tablet podporuje microSD karty, LTE a má slot na microSIM kartu, takže s ním lze volat, jako s běžným smartphonem. Rozměry zařízení jsou 108,9 × 194,3 × 9,8 mm a hmotnost je 299 gramů.

Na tchwajwanském trhu se Fonepad 7 (FE375CL) začne prodávat už během několika příštích dní. Na evropské trhy se zřejmě podívá se zpožděním.

fonepad

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.