Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyZúčastněte se testování nové aplikace Skype Translator, která mění svět komunikace

Zúčastněte se testování nové aplikace Skype Translator, která mění svět komunikace

Komunikační novinka je k dispozici pro uživatele operačního systému Windows 8.1 přihlášené k jejímu testování na webových stránkách Skypu. Překlad hovorů a videohovorů probíhá zatím jen z angličtiny do španělštiny a naopak, podpora dalších jazyků bude následovat.

Zprávy je ale možné ve Skype Translatoru překládat až do 40 jazyků, a to včetně češtiny, tvrdí v tiskové zprávě Microsoft.

Aplikace Skype Translator je postavena na softwaru, který je schopen se učit rozpoznávat jednotlivá témata hovoru, akcenty a dokonce i drobné odchylky řeči. Data použitá k naprogramování softwaru rozpoznávání řečí pochází z různých zdrojů, včetně překladu webových stránek nebo videí s titulky. Velkou pomocí byly také konverzace uživatelů Skype, kteří se rozhodli darovat své rozhovory a stali se tak součástí vývoje Skype Translatoru.

K samotnému překladu jednotlivých slov využívá Skype Translator stejný způsob jako překladač Bing na webu, tedy je založený na používání různých kombinací syntaxe spolu se statistickými modely, podle kterých vyhodnotí význam jednotlivých slov.

Do testování aplikace Skype Translator se můžete zapojit na webových stránkách Skype.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře