Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůNovinkyZTE připravuje bestii. Nubia X8 zaútočí QHD displejem bez rámečku a 4...

ZTE připravuje bestii. Nubia X8 zaútočí QHD displejem bez rámečku a 4 GB RAM

ZTE připravuje svůj dosud nejlepší phablet ze stále početnější řady Nubia. Model X8 chce konkurenci přidělat vrásky nejen poctivým zpracováním, ale i špičkovou výbavou v čele s obřím Quad HD displejem bez rámečků na bocích a 4 GB RAM. Nejvybavenější verze poskytne 64 GB vnitřní paměti, lákadlem by měla být i cena.

Vypadá to, že čínští výrobci přebírají otěže pokroku a představují jeden zajímavý smartphone za druhým. To je případ i chystané Nubie X8, která se bude vyznačovat viditelnou absencí bočních rámečků okolo displeje. Ten by měl nabídnout úhlopříčku 5,5 nebo 6 palců a jemné QHD rozlišení 2 560 × 1440 pixelů.

Nový smartphone by měl používat nejnovější Android 5.0 Lollipop a podporovat má i sítě čtvrté generace LTE (pásma zatím nejsou známa). Do prodeje by měly přijít rovnou dvě verze Nubie X8 – jedna s vnitřní pamětí 32 GB a druhá s 64 GB. V obou modelech bude RAM zastoupena nadstandardní porcí 4 GB.

Telefon je dost vysoký a zároveň poměrně úzký. Jeho rozměry jsou 162 × 75 × 7,9 milimetru. Hmotnost je 201 gramů. Vestavěná baterie nabídne hodně slušnou kapacitu 5 120 mAh, takže přežít jeden den bez elektrické zásuvky by neměl být problém.

Parametry nebude nová Nubia X8 žádný chudáček. Pokud ZTE zachová nízkou cenu, jako u svých jiných modelů, starosti o prodeje může hodit za hlavu. Informace o ceně ani o oficiálním datu představení nového smartphonu však zatím nebyla zveřejněna.

x8Zdroj: PA

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře