Úterý, 23 dubna, 2024
DomůNovinkyZTE Grand S II bude prvním smartphonem se 4 GB RAM

ZTE Grand S II bude prvním smartphonem se 4 GB RAM

Hlavní devizou smartphonů ZTE vždy byla především nízko nastavená cena, výbava pak byla v mnoha směrech kompromisem. To ale u nového Grand S II nebude platit. Novinka se totiž pochlubí svižným procesorem a operační pamětí v porci 4 GB. Vyplývá to zprávy čínské certifikační agentury TENAA.

Známé jsou i další parametry modelu ZTE Grand S II. Na 5,5palcovém Full HD displeji se uživateli předvede Android (nejspíše ve verzi KitKat, ale na sto procent to nevíme – dříve se uváděla verze Jelly Bean). K fotografování nebo záznamu videí v kvalitě až Full HD bude připraven třináctimegapixelový fotoaparát.

Uvnitř telefonu poběží na frekvenci 2,3 GHz čtyřjádrový procesor Snapdragon 800, který najdeme třeba i v Nexusu 5 nebo prohnutém LG G Flex. Nové ZTE bude energií zásobit článek kapacity 3 000 mAh, což by ve spojení s použitým čipsetem mohlo znamenat dobrou výdrž.

Kapacita paměti RAM je 4 GB a vestavěná uživatelská paměť má kapacitu 16 GB. Uživatel ji však nebude moci využít celou, protože něco zabere samotný systém a uživatelské prostředí. Paměť není příliš velká, ale v případě potřeby si pomůžete microSD kartou.

Cena ZTE Grand S II zatím nebyla zveřejněna. Neznámá je i dostupnost telefonu v obchodech.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdroj: NextPowerUp!

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře