Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyZrcadlo poháněné Androidem? Proč ne!

Zrcadlo poháněné Androidem? Proč ne!

Jeho revírem jsou mobily a tablety. Jeho tempo je vražedné. Jeho protivníky jsou iOS a Windows Phone. Android. Dnes ho najdeme ve smartphonech, hodinkách, televizích, tabletech, mikrovlnných troubách a pračkách. A nyní dokonce i v tzv. inteligentním zrcadlu.

První obrázky a především video nadčasového zařízení od japonské společnosti Seraku zveřejnil server The Verge. Její produkt by mohl v budoucnu nalézt uplatnění nejen v koupelnách, kam s ním asi počítá většina z nás, ale i například v restauracích či chodbách.

Na velkém displeji s poloprůhlednou reflexní vrstvou si lze nechat zobrazit předpověd počasí nebo přečíst zprávy. Na veletrhu Mobile Expo byla před zrcadlem nainstalována i váha, takže jste si mohli nechat zobrazit i vaši hmotnost.

?Zrcadlo zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější?? ?Přeci Larry Page!?

Zrcadlo se ovládá za pomocí RF proximity senzorů, které detekují přítomnost rukou, není tedy třeba sahat přímo na displej. Kdo se obával o ulpívající otisky, může si oddechnout. Mozkem všeho je malé zařízení s Androidem, které se nachází za zrcadlem a není vidět.

Zástupce asijského výrobce Jeffu Blagdonovi z The Verge řekl, že firma má k dispozici pouze několik prototypů a sériová výroba tak zatím není na pořadu dne.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře