Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyNokia Lumia 610 jde do prodeje. Její cena je ale příliš vysoká

Nokia Lumia 610 jde do prodeje. Její cena je ale příliš vysoká

Finská Nokia včera oficiálně představila v pořadí již třetí smartphone z rodiny Lumia, který se dostává na český trh. Jedná se o cenově nejdostupnější smartphone Nokia se systémem Windows Phone. Na českém trhu bude dostupný od 1. června.

Jeho cena není ovšem zrovna lákavá. Orientačně se pohybuje na hodnotě 5990 korun včetně DPH. A to se nám zdá za zařízení s Tangem, které má slabší hardware, opravdu mnoho.

Nepřehlédněte: Megarecenze Nokie Lumie 710, tiché síly v ústraní

Kdyby výrobce o 1500 korun zlevnil, poměr cena/výkon by hned vypadal lépe. Bohužel se to ale asi nestane. Takhle uživatelé nejspíše sáhnou po Samsungu Omnia M nebo ZTE Tania.

Lumia 610 se chlubí 3,7palcovým displejem s WVGA rozlišením 480 × 800 obrazových bodů a jednojádrovým procesorem taktovaným na frekvenci 800 MHz. Operační paměť má velikost pouze 256 MB.

Hlavní fotoaparát zobrazí rozlišení pět megapixelů a v horších světelných podmínkách mu napomáhá jedna LED. Samozřejmostí je pak automatické ostření. Na uživatelskou paměť by se mělo vejít 8 GB dat.

Na pultech se Lumie 610 objeví v bílé, tyrkysové, purpurové a černé barvě.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře