Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyZranitelnosti umožňovaly vzdálené spuštění kódů na smartphonech LG

Zranitelnosti umožňovaly vzdálené spuštění kódů na smartphonech LG

Před několika měsíci odhalil výzkumný tým společnosti Check Point dvě zranitelnosti, které byly spojené s výchozí klávesnicí u běžných modelů smartphonů LG. Zranitelnosti i jejich možné zneužití se potvrdilo i u některých vlajkových lodích LG, včetně LG G4, LG G5 a LG G6.

Check Point o bezpečnostních nedostatcích informoval LG, která záplatu vydala v rámci svého květnového bezpečnostního updatu. Obě zranitelnosti mohly kyberzločinci využít ke vzdálenému spuštění kódu na mobilních zařízeních této jihokorejské firmy, stačilo zneužít proces aktualizace klávesnice a například sledovat stisknuté klávesy, a ohrozit tak soukromí, data a informace uživatelů.

První zranitelnost souvisela s použitím nezabezpečeného připojení pro citlivý proces a druhá zranitelnost byla chyba ověření v souborovém systému LG.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře